RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

Závod ve Val.Meziříčí 25.6.

 

Ond road 1:10 Val.Meziříčí

Dne  25.6. se pořádaly ve Val.Mezu formule pod taktovkou Tondy Hráčka a kluci místního klubu k tomu vypsali jejich závody, či-li jsem se přihlásil do dvoukolek. Zavolal jsem Toníkovi, aby se pro mne zastavil. Naše závody – lépe řečeno valmezácké závody probíhaly v pohodě, ujezdil jsem tam 3. místo na sorex 40 a byl jsem spokojený. Dokonce jsem byl mile překvapen výkonem Ondry Macháčka, kterému tento závod opravdu „sedl“ a jezdil opravdu dobře!

Zmíním se ještě o Toníkových formulích. Celkem hodně prezentovaných formulí 14 mne ani nepřekvapilo. Překvapil mne způsob, jakým se toto jede. Tři jízdy po 5´na nejrychlejší kolo. Pak dvě semifinále a nakonec pro prvních  10 závodníků závod na 70 kol (70 kol se jelo nějakých 13 minut). Chápete to?! Týden či dva na to se toníkovy formule jely na Sokolíku ve F.Místku a to za účasti 7 závodníků! Jely se tři rozjí?ďky na nej kolo. Pak jedna jízda „o ničem“ a pak dvě finále, které se sečetly dohromady a z toho vzešel vítěz tohoto závodu. Chápete to? Já tedy ne. Nebylo by lepší a jednodušší jet jednu rozjí?ďku na nej kolo a zbylých pět jako finálovky, nejhorší se škrtá, zbylé čtyři se sečtou a je pořadí. Doba jízdy 7-10 minut. Takto se to přece jede v zimě s tím rozdílem, ?e se to jede v rámci počtu přihlášených pouze na 5´. Tři rozjí?ďky, tři finále. Je mi jedno jestli se sčítají kola a dojezdy, nebo se to jede na „pořadí“. Já si jedu přece na závody zajezdit a ní zašaškovat či jezdit nej kola, které o ničem nevypovídají!

Po „formulovém sokolíku“ se týden na to jela LeMans série (včetně formulí) a na tento závod jsem se taky těšil a taky přihlásil. Zde se jely dvě rozjí?ďky na nej kolo a čtyři finálovky po 15´!! A tady to je! Kdy? u? musím jet někam daleko na závody, tak si chci přece zajezdit, pak to má smysl jet s modelem celkových 74´ + dojezdy a 6 x 3´  do startu! Celkem je to víc jak hodina a půl jízdy,řekl bych, ?e závodění!

Co říci na závěr?! Pohodové závody, pohodová atmosféra a nakonec pro mne 2. místo kat. sorex 40, či-li opravdu pohoda a vo vo tom to právě je!