Město Vizovice
Vizovice

28.1.2012 Hole?ov 1:10

28.1.2012 Holešov 1:10 on road

Poměrně malá účast 60 prezentovaných modelů v pěti kategoriích. Slabou účast zapřičinilo konání několika závodů na Moravě (Mibosport cca 100 přihlášených, LeMans v Ostravě přes 60 a Holešov 60). Snad  menší účast nikdy nebyla. Ale i tak dobře. Byl jsem u? v půl šesté doma.

Dnes se zmíním o dvou kategoriích: hobby a formule.

Formuli jel i náš Fany. Já jsem ji připravil s jednou malou změnou. Hlavní kolo 70 zubů jsem vyměnil za 63 zubů. Či-li jsem ji o něco zrychlil. Fany ujezdil 3.místo a byl spokojený.

Hobíky jsem jeli oba dva. Oba s podvozky LRP s předepsanými motory Johnson(Fany . s man?elčinou čtyřkolkou).  Já převod 1:6 (pastorek 28z a Fany pastorek 26 zubů). Já střídavý regulátor Tobitronic, Fany stejnosměrný Mopod 60A. LRPéčka jsme jeli celkem 3 a jedna Strada (Maverick) či-li čtyři plastové vany proti dvěma karbom rejům.

Před závode za mnou přišel Karel Novosad a říkal, ?e má jiný motor (21z smsm) jestli mů?e jet s námi, ?e bychom ho na závěr ani nemuseli vyhlásit. ?e by si rád zajezdil. Proč ne? Pova?oval jsem to za fér přístup k této kategorii od něho. Milý Karel první dvě finálovky vyhrál, v?dy o kolo před druhým, do třetí u? nanestoupil. ?e by měl u? závodění dost?! Ale kde?e, on u? měl vítězství v kapse! Nechal si od organizátorů „posvětit“, ?e má hobíka v pořádku. Styď se Karle!

Jinak za všechny čistokrevné hobíky mohu říci, ?e jsme si tento závod u?ili. Všichni jsme byli stejně rychlí, či-li nebylo skoro ?ádných strkanců, nato? havárií. Na pořadí a jak jsme jeli, se podívejte do výsledků.

A věřte, bude líp! Vytáhněte svoje hobíky a pojďte závodit. Za to svezení to určitě stojí.