RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

6.závod ZVK

 

Šestý závod ZVK

Report ze šestého závodu ZVK píši a? ve čtvrtek, dříve nebyl čas. V neděli jsem počítal, kolik bude asi potřeba objednat pohárů. Měl jsem to předchystané, a? na kategorii 4wd, tam je trochu problém, zda a kdo ještě na sedmý závod přijede a bude bodovat. Zvládni jsme to 7x, zvládneme to i po osmé.

Pojďme k sobotnímu závodu. 26 modelů rozděleno do pěti skupin. Bylo jasné, ?e budeme končit brzy odpoledne. Souboje byly „gentlemanské“, jezdilo se celkem ohleduplně.

Kategorie 1:24 – sám voják v poli- Sva?a Hájek si závod odjel s formulemi, ty jely celkem tři. Čtyřiadvacetina se celkem zabydlela  a nikomu z formulí nezavazela! Ještě podotýkám, ?e málo obsazované kategorie jako jsou tyto dvě, budu „trpět“ i nadále, neb co se zde chystá, vás ostatní určitě mile překvapí.

Kategorie 2wd byla zpestřena dvěma závodníky (Pavel Martinec a Mikuláš Nesládek) a bylo hned znát, ?e je nutné s nimi do budoucna na předních pozicích počítat. Zde 1.místo má u? zajištěné Lukáš Diblík, tak si dnes odskočil se svojí dvoukolkou k openům a světe ani se nediv, on skončil čtvrtý se stejným nájezdem jako třetí. Teď se světe div, on v té káře neměl ani diferák. Ale zase se tolik nedivte. Kdy? jsme před deseti lety s osmnáctkami začínali, tak jsme bez diferáků jezdili taky. A jak nám ty auta frčely!!! Jé pane, to byly časy! Z dnešních závodníků to pamatujeme my dva Fanáni, Brody, oba Schillerové a snad i Karel Kratochvíl to jezdil. No třeba se tyto modely budou zase oprašovat! Teď u? Lukin staví bez diferáku čtyřiadvacetinu, snad ji stihne do Polné!

Kategorie open – taky o pořadí bude rozhodovat a? poslední závod. Tak?e je na co se těšit. Určitě to bude velice zajímavé.

Na závěr jsem si nechat opět nejvíce obsazovanou kategorii – čtyřkolky. Tady se nám vykrystalizovaly dvě skupiny. První těch rychlíků a druhá pomalíků, co ji? nestíhají či co se to zatím učí. Zde o vítězství není taky rozhodnuto. A bodovat o poháry ještě mů?e celkem 13 závodníků. Jsem zvědavý, kdo si to spočítá a přijede.

Poslední závod ZVKáčka se pojede a? v neděli 15.4. nebo? 14.4 se jede poslední díl seriálu ČLP ve Březnici a taky  o poháry..

 

Tak ahoj na posledním závodě VIII. ročníku ZVK Fanán