Město Vizovice
Vizovice

Poslední závod buggyn a celkové vyhodnocení 13.10.2012 Skřipov

Šestý závod RC buggyn ve Skřipově 13.10.2012 a celkové výsledky tohoto seriálu

Počasí vyšlo na 100%, sice po ránu bylo chladno a proto hned po ránu a pak ještě během dne byl horký čaj a to zdarma. Ale jakmile vykouklo sluníčko, bylo fajn.V noci od 20 hod do 4 hodin pršelo, ale tra? byla suchá. Skřipovští kluci ji proti dešti přikryli igelitovými plachtami. Tak?e ?ádné bahýnko, pro jistotu byla tra? ráno posypaná i pilinami.

V přihláškách celkem přes 60 závodníků, ale prezentace nám ukázala 47 přihlášených do čtyř kategorií.

1:8 IC buggy 16 závodníků, 1:8 E buggy + truggy 6 závodníků, 1:8 +1:10 monstertruck (IC+E) 11 závodníků, l:10 E buggy 14 závodníků – tato kategorie se zde jela druhým rokem.

Myslím si, ?e mnohé kluby by mohly Skřipovu závidět účast závodníků na jejich závodech.

Čím to je? Je to jednoduché. Úzký výbor či vedení je zárukou fungování jakéhokoliv klubu. Ví?a a Jirka Kubánkovi, Ernest Tamáš, tito tři vymýšlí a uskutečňují jejich plány a pohodu pro závodníky. Jakub Vícha za časomírou, Míša Kubánková pokladník a spolu s Pavlou Kubánkovou i v bufetě. To ?e mají zhruba 20 členů? To jsou jen členové, platí příspěvek a mají sní?ené startovné a o nic se nestarají. ?ádné brigády. Některým, kteří jezdí republiku, vyřídí pořadatelé i licenci. Mohu říci, ?e kdyby jejich výbor byl 26-ti členný, nikdy by se na ničem nedohodli. Znám to ze své vlastní zkušenosti. Máme také klub a výbor je tříčlenný, i kdy? máme také pár závodníků jako členy. Navíc neplatí ?ádné poplatky a mají sní?ené startovné.

Jak jsem ji? řekl, tra? je v?dy perfektně připravená, bufet šlape na  100%, WC v areálu, místa v prostoru areálu tratě je dostatek i pro většinu aut. Za časomírou sedí „profík“ Jakub Vícha. Nespornou výhodou je i to, ?e je tu obchod s náhradními díly. Ne sice na kde co, ale mají 1:8 XRAY, AGAMA a 1:10 LRP. Pokud máte jinou značku auta, jsou ochotni a schopni po?adovanou věc rychle sehnat.

Pojďme k závodům. Jakmile skončila rozprava, ujal se slova ještě David Konečný a poděkoval jménem všech závodníků Jakubovi Víchovi, který sedí celou sezónu za časomírou a předal mu krabici s dortem ve tvaru pneu.

1:8 a 1:10 Monstertruck

Zde jezdí skupina závodník, kteří se za celou sezónu dobře znají a mají nezbrojeno. Potěšitelná je v této kategorii účast tří mladých závodníků do 15 let. Tak?e tato kategorie určitě nezahyne. Chvályhodné od pořadatele bylo i to, ?e tito ?áci byli navíc odměněni poháry, někteří brali dokonce dva poháry!

1. Říman David
  2. Mičulka Lukáš, ?ák
  3. Raška Martin
  4. Martínek Daniel
  5. Pupík Michal

Další kategorií, která se jezdí ve Skřipově, je 1:8 E buggy a E truggy. Tu jelo 9 závodníků a je vidět, ?e i elektro buggy či truggy  se zde mají čile k světu.

1. Feketevizi Roland, SK
  2. Polívka Antonín st.
  3. Konečný David
  4. Šiška Radim
  5. Bulka Lukáš

Šestnáct závodníků přihlášených do 1:8 IC buggy svědčí o popularitě skřipovské trati. Zde se pro změnu navíc odměňují první tři závodníci nad 40 let.

3. Prášil Dan

Musím se přiznat, ?e jsem se „modlil“, aby v B finále dojeli všichni, abych nemusel man?elce mechanikovat třicetiminutové finále. Po dvou kolech odstoupil M. Beníček (motor), v desáté minutě opravoval P.Olišar, po několika minutách (kdy jsem byl u? na prášky) opět nastoupil a jako poslední postoupil do finále. Man?elka jela pomalu, opatrně, všechny pouštěla a tím se jí zahlcoval palivem motor a párkrát i chcípl. Ale i toto byl pro ni úspěch!

Kategorii 1:10 E buggy jsem si nechal na konec. Prezentovalo se nás 14! Půlka ?áků (do 15 let), my dva důchodci a zbytek 15-40 let.

Finále A:                                                                   Finále B:

1. Mader Jakub                                                  1. Scherzyna Jan
  2. Satinský Patrik                                               2. Celárek Jan
  3. Jedlička Tomáš                                               3. Scherzyna Daniel
  4. Mader Radim
  5. Celárek Adam
  6. Raška Martin
  7. Stodola Fanán

Tady bylo navíc odměněno poháry prvních 5 ?áků.

Proto?e to dnes byl poslední závod sezóny, bylo i celkové vyhodnocení. A zde máte vypsané ty, kteří brali poháry.

10. Hybler Tony, JK Cars Team Skřipov

Navíc ve všech kategorií byli vyhlášeni ti první, kteří získali i velký putovní pohár Mistra Moravy a Slezska. Je to novinka, vítězové všech předešlých ročníků na pohár budou dopsáni. Tento den skřipovský organizátor rozdal celkem 72 pohárů!!!

Ka?dý odměněný pohárem dostal ještě fidorku nebo starší plechovku piva.

Za letošní sezónu se skřipovského RChobbyracing cupu zúčastnilo 88 závodníků a 43 z nich mělo odjeto tři a více závodů. 5 – 6 závodů odjelo celkem 28 závodníků. Toto určitě svědčí o popularitě těchto závodů. Jezdí se tu i mezinárodně, neb nechybí závodníci ze Slovenska. Jede se tu i jeden závod MČR s hojnou účastí.

A co se jezdí? V buggynách 1:8IC podvozky XRAY, Agama, Losi a motory převá?ně Precirotate. V monstertrucích převá?ně značky Traxxas a E-Revo. Kat. 1:8 buggy+truggy LOSI a Mugen. V kat. buggy 1:10E je to Durango, Schumacher, Caster, ale ze všeho nejvíc je od značky LRP!!! LRPéčko je toti? levné a jsou na něho i dostupné ND. Od příštího roku se buggy 1:10E (pokud bude zájem) pojedou i zadokolky. První vlaštovky byly k vidění ji? toho dne ve Skřipově a to podvozky PROKEN S1 od motorářské firmy PRECIROTATE. (Je v nabídce RChobbyracingu).

Tak a toto by bylo pro tento ji? 9. ročník vše. Nech? tento článek slou?í jako poděkování za práci těm, co pro nás závody dělají.

P.S. První závod skřipovských buggyn 1:8IC se pojede v roce 2013 někdy na přelomu ledna a? února v motokárové hale v Havířově jako vloni. Zatím se neví termín, proto sledujte zprávy na RChobbyracingu Skřipov.