RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

24.1.2015 volný trénink 1:14

 

24.1.2015 volný trénink v Pozděchově off roady 1:14

Jak jsem slíbil v posledním reportu, tak jsem i splnil.

Tuto sobotu se nás sešlo celkem devět. Trénink jsem plánoval hlavně kvůli mladým – sedmiletými: Markétě, Davidovi a Jakubovi. To proto, aby si zvykali na jízdu a závodění ve skupině. Hlavně ti první dva jmenovaní. Myslím si, ?e trénink tento účel splnil!

Tra? byla postavená i s kří?ením. Byla nenáročná, ?ádné krkolomnosti na ní nebyly a všichni si ji chválili. ?e se jim líbí a ?e ji mám pro závod takto postavit. Budi?, bude vyslyšeno. Co u? mohu navíc prozradit, tak nebude „klopená“. Vypustíme ji pro jedenkrát.

V minulém reportu jsem psal, ?e mi a? doma došla jedná příjemnost na trati. Minule jsem toti? (ani nevím proč) neobstavil koberec (12 x 6 metrů) hranily 4,5 x 9 cm. A? doma  mi došlo, ?e tento „tah“ je prozíravý. Nebouralo se tolik a hranoly tam nebyly a tak vznikly „únikové zóny“! Dnes jsem koberec znovu neobestavil a v průběhu dne jsem se účastníků tréninku ptal na tuto věc. Prakticky to jednomyslně přijali. Jen se musí oddělit koberec od roviny. Na to mám nachystané na bílo natřené „téčka“ a dokonce kdysi ji? odzkoušené.

Mohl bych zde napsat, co se čtrnáctkami chystám na letní sezónu. Je nám všem jasné, ?e léto je léto a většina z nás u? máme svoje plány. Jen?e ti, co si pořídili jako první model 1:14, by přes léto neměli co jezdit. Pokud se domluvím se Zlíňákama, s Petrem Novotným, tak by se čtrnáctkovýma offroudíkama jezdilo v Otrokovicích bez překá?ek, na rychlost. Jenom by to chtělo, aby nás bylo minimálně šest a? 12! Čtrnáctiny by byly „open“ s tím, ?e na ty buggyše pasují bezdušáky, co se jezdí ve štocích a modifietech. A budou stačit ojeté a za pakatel!  Pokud by bylo hlášené špatné počasí, nastěhujeme se do pozděchovské tělocvičny.

Ještě se vrátím ke vzpomínaným penalizacím – 1 kolo. Přišel mi email, ?e zde bude mnoho slzí a brečení u posti?ených atd.. Oni tito výtečníci se tímto bavili neb jeden jediný. Navíc, co kdy? vašemu děcku rozbije auto, třeba hobíka a vy budete muset opravovat, nebo kupovat ND.  Já jsem (ne? jsem to -1kolo vymyslel), přišel i na to, ?e si zde do závodu pořídím autobus a bude lépe chráněný. Je to řešení? Není! Jediné řešení je minus kolo.

Pro ty pomalejší modely, hobíky je to na příští závod vymyšleno tak, ?e všichni hobíci (či-li stejně pomalí) pojedou v jedné skupině a toto bude zčásti vyřešeno. Pozor! Tito hobíci budou hodnoceni zvláš?, jen se do Konečných výsledků uvede, ?e se jedná o hobíka, tak jako v případě autobusů (SCT, MT, DT) Myslím si, ?e je to další krok tím správným směrem.

A jak to bylo s mým autobusem? Jo, mám ho! Hobíka. Je stejně rychlý jak hobby buggyny. Myslím si, ?e jako první auto bude vhodnější ne? buggyna. Je i lépe chráněný proti nárazům, taky dokonale skáče jako buggyna.

Další volný trénink by mohl být mezi druhým a třetím závodem a to asi 21.2. – sobota. Uvidíme.

Fanán