RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

Ostrava 16.10.2015

16.10.2015 sportovní hala na Várenské v Ostravě

Zde se jel tzv. Závod Le Mans Romana Krejčího a k tomu Formule kat. Stock, Modif., snad i Hobby, 3 modely 1:12 a já nevím, co ještě. A jako novinka zde jely i off roady 1:14.

My dva se synátorem a Tomášem Pečeňou jsme se přihlásili do 1:14. Cesta nám uběhla jak voda. V poloprázdné tělocvičně si my tři uděláme depo a zjiš?uji, ?e dráha pro malé off roady je na protilehlé straně. Nevadí, beru truggynu a jdu se tam podívat, ?e si najedu tra?. Vyhrazený prostor byl sotva 5 – 6 metrů široký, či-li dráha byla úzká. K tomu tři skoky široké sotva 120 centimetrů s různou výškou odskoku. A aby tomu dal pořadatel „korunu“, jely tři skupiny po deseti, a to byl kámen úrazu,který spočíval v tom, ?e ?ádný z pořadatelů neuhlídal čistotu jízdy. Jel jsem pro finálovky v C skupině, kde všichni chtěli zvítězit, ačkoliv na to vůbec neměli. To samé bylo v Béčku. Bylo vidět, ?e špička tomu zbytku ujela a zbytek se mlátil mezi sebou a navíc jedni a ti samí si zkracovali tra?, tak jako v Céčku. Kritika je laciná věc, ale na těchto off roadových závodech nebylo co pochválit. Pořadatel vybral peníze a tímto pro něho zhaslo.

Děkuji za takové závodění, příště mne tam u? nikdo neuvidí. Jinak LM se jel v pohodě. Celá dráha byla dostatečně široká. Určitě si to všichni zúčastnění „Lemáňáci“ u?ívali.

My tři z Vizovic jsme jeli s letošní novinkou – truggy od LC Racing. Fany a Tomáš si pro finálovky zajistili druhé a třetí post na startovním roštu Áčka, ale ve finálovkách jim nastaly problémy s baterkami. A? doma jsme zjistili, v čem „je asi“ problém.

25.10.2015 se jede první letošní závod ZVK ve Vizovicích na Sokolovně a za dalších 14 dní (7.11.) se jede Olomouc. A na ten jsem zvědavý. Desítková dráha – ?ádný paskvil jak u Romana.

Mějte se off roadově, do Vizovic přijeďte v co největším počtu a? s off roadem, či jen tak na čumendu.

 

Fanán