RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

Olomouc-Přáslavice 6.11.2015

6.11.2015 první závod v Olomouci-Přáslavicích „Olomoucký pohár 2015-2016“

80 prezentovaných závodníků ve čtyřech kategoriích: buggy 2wd, buggy 4wd, SCT 2wd, off road 1:14. Buggy jak 2wd tak 4wd – vše open – volné, nic se nepředepisovalo. Určitě pohodová kategorie.

Autobusy se v Olomouci jezdí jenom 2wd. Kdy? se nad tím zamyslíte proč asi? No přece dvoukolky (2wd) jsou levnější. Čtyřkolka stojí určitě o 10000 Kč více v závodní verzi. Z ekonomického hlediska je to nejvhodnější pro začátek je?dění. Obyčejná sada RTR se st.sm.motorem začíná někde na 5 – 6000Kč. To je právě ten odrazový můstek pro začínající jezdce.

Autobusů bylo přihlášeno celkem 23! Finále A -10 závodníků (4?áci), finále B - 7 závodníků (3 ?áci), finále C - 6 závodníků (3 ?áci), celkem tedy 10 ?áků. V Olomouci ?áky počítají věkem jen do 13 let. Jel jsem v Béčku a zde byla opravdová pohoda při jízdě. V Céčku jelo 6 mladých pilotů a bylo vidět, ?e jsou to opravdoví nováčci. Bylo vidět, ?e se závoděním teprve začínají, a neviděl jsem zde bezohlednou jízdu. Ale určitě porostou. Mezi těmito bych určitě vybral závodníky, kteří ještě nechodí do školy. Toto je správný přístup k začínajícím závodníkům a pořadateli všechna čest.

Nakonec jsem si nechal off roady 1:14., Tato mladá kategorie zde byla vypsána, jako všude jinde.

Přihlásilo se 16 jezdců, jel jsem taky a sbíral zkušenosti, nebo? jsem jel s novinkou od LC Racing a to truggy 1:14. Tu jsem si schválně koupil jak do Rychvaldu, tak i do Olomouce na desítkové tratě. Přece jenom truggyna vypadá, ?e je velká, ?e je v jiném měřítku (1:12 či 1:10), ale omyl! Rozvor 225 mm! Hmotnost tu dělají gumy, které jsou ze všech nejširší. Jízdní vlastnosti jsou jako u všech Elcéček vynikající.

Vrátím se k závodění. Finále A v 10 závodnících, B v šesti. Jezdil jsem v Béčku s pěti ?áky. Jistě mi ka?dý dá za pravdu, ?e se závoděním to nemělo nic společného. Nará?ení zezadu, z boku na plný plyn, to zde nebylo nic neobvyklého. Zůstalo to bez postihu hříšníka. To se mi nelíbilo. Kdyby pořadatel rozdal několik Stop & Go, byli by si tito rádoby závodníci dali říci a nebo by určitě příště nedojeli. Jednalo se o závodníky z Codysteamu a to jak v Áčku tak Béčku. Tak jak jezdí mladí v Bystřici p.Host. tudy cesta nevede. Budu apelovat na pořadatele, aby si tyto prohřešky hlídali, neb slušní závodníci nikam do Olomouce či Rychvaldu jezdit nebudou. Na tom jsem se shodli. Je to velká zkušenost pro RC auta Vizovice, jak tyto hříšníky uhlídat!

Co závěrem? Organizace závodu výborná, jen by se příště mohlo začít o něco dříve, nejpozději v 9 hodin, lépe o ½ hoďky dříve. Pro příště zkrátit 3 minuty do startu, tím se celkový čas zkrátí určitě o hodinu. Bufet na výborné úrovni, ozvučení haly dobré. Překá?ky sice staré, ale pořád aktuální a některým dělají stále problémy. Já osobně jsem byl spokojen, a? na Codysteam. To byla jediná „kaňa“ na tomto závodě. Pořadatel se z loňska poučil a nepředepsal nějaké gumy.

Loňskou sezónu jsem kvůli předepsaným gumám vypustil a dnes mne překvapila Lucka Steigerová, kam se za rok dostala (finále A).

Ještě jednoho závodníka musím pochválit. Jakuba Hyblera ve čtrnáctkách. Opravdu z něho roste nový závodník.

22.11. ve Vizovicích jedeme u? druhý závod čtrnáctek a za týden se jede opět Olomouc.

Mějte se off roadově (1:14).

Fanán