Město Vizovice
Vizovice

3.4.2016 volný závod buggyn

3.4.2016 volný závod čtrnáctkových off roadů na Sokolovně ve Vizovicích

Kdy? jsem tvořil kalendář našich čtrnáctkových závodů, neopomněl jsem dát nakonec náhradní termín, co kdyby nám něco nevyšlo. Vyšlo nám všechno a tak jsem na tento termín vymyslel něco „netradičního“. Pojedeme bez překá?ek a postavím tra? tak, aby byla rychlá. Kdy? jsme spustili přihlašování, věděl jsem, ?e se nás nezúčastní mnoho, nebo? začíná jaro a lidi drabou na zahrádkách a zedníci mají či jim začíná ta pravá sezóna. Další můj výmysl v pravidlech pro tento závod byl, ?e pojedeme všichni open.

Účast celkem 19 závodníků dávala tušit velké souboje na dva metry široké trati. Měl jsem pochyby o „jednoduchosti tratě“, ale kdokoliv na ni vjel, tak mi ji chválil. Na posledním závodě jsem domluvil s Martinem Jurčou, ?e pojedeme SCTéčka, či-li tzv. šorty a lidově se jim říká autobusy. Tom Rajdus byl taky pro, tak?e se ve Vizovicích jela poprvé tato kategorie a věřím, ?e ne naposledy. Tak?e celkem 4 šorty v jedno kategorii. A tři skupiny buggyn po pěti. Odjeli jsme rozjí?ďky a přišel nápad, abychom finálovky jeli na pět minut, ale v počtu šesti jízd. Přeci jen pro juniory to určitě byla úleva, nebo? tra? byla opravdu rychlá.

Celkem jelo 5 juniorů. A obsadili 1., 8., 9., 15. a 17. místo. Kdy? se podíváte do celkové výsledkové listiny, tak si ji mů?ete rozdělit na tři skupiny.

Ta první 1. - 6. místo s nájezdem 142 – 135 kol.

Druhá skupina 7. - 13. místo s nájezdem 129 – 121 kol

Třetí skupina 14. - 19. místo nájezd 102 a méně kol. Pro úplnost 86 kol, tak?e i trady byly velké souboje o ka?dé kolo.

Teď popíši pořadí některých jezdců:

1. místo Filip Rajdus – ten jel autobus celý v plastu s modrým stříďákem (3000ot/volt).

2. místo Tony Hybler – toto je jeho ?ivotní úspěch nebo porazil Toma Rajduse a to o dvě kola,

čtvrtý Tomáš Pečeňa – o kolo zpět za Tomem Rajdusem,

5.místo Martin Raška, šestý Tom Halász.

Byl jsem zvědavý, jak si povede Kubík Hybler, ten jel poprvé závod se stříďákem, bylo z toho 9. místo s nájezdem 127 kol.

Další novinka: Martin Jurča jel dvě kategorie, autobus i buggynu se shodným nájezdem 126 kol (10. a 11.místo)

Lukáš Mičulka 12.místo jel LRPéčko 1:187.

Překvapil mne malý Patrik Halász s nájezdem 102 kol. Jakmile si zvykne, ?e při off roadech jsou na trati překá?ky, tak bude stoupat vzhůru startovním polem.

Ještě se zmíním o XII. Ročníku ZVK.

Byla slušná účast na závodech, průměr 28 závodníků na závod. Určitě se ujaly volné sobotní tréninky, kdy si ka?dý do sytosti zatrénuje a hlavně si „najede“ tra? a překá?ky. Toto hlavně vyu?ívají ti závodníci, kteří mají jen tu svoji čtrnáctku. Pozitivní věcí jsou obědy, kdy vyhlásíme polední pauzu.

Jaký je výhled na letní sezónu? Závody čtrnáctek se pojedou určitě na předělané trati v Rychvaldě. Doporučuji odjet dva letní závody u Luďka Szostka „Na Skučáku“ (Skučák je adresa). Olomouc, jak jsem slyšel, se nebude asi konat, tak?e zbývá poje?dění u naší chalupy. Ovál různě prolomeny o délce cca 40 metrů. Nazvěme to „sešlost“. Jelo by se to v neděli odpoledne a? do večera s mo?ností i dopoledního tréninku. Jelo by se bez kvalifikací, přímo finálovky max. 5 minut. A abyste neumřeli hlady, bude mo?nost opékat špekáčky, mů?ete si nechat dovézt pizzu a nebo mů?u udělat týden dopředu utopence, aby se zale?ely nebo uvařím guláš nebo na čem se domluvíme.

A mů?eme jet i s časomírou. Závody „sešlost“ nepojedeme jako seriál, ale jednotlivé závody odměníme diplomy a drobnostmi za výkon. Bli?ší informace budou i s termíny.

Další závodění bude v Otrokovicích na HITu, kde se mů?ete zúčastnit v kategorii Fšestock. Zde máte odkaz na termíny a pravidla: www.rc.zlin.cz. Počítejte s tím, ?e pravidly jsou daná a musíme se jim podřídit a je respektovat. Počítám, ?e se nás na první závod určitě sejde cca 8 závodníků a tím bychom mohli jet se svými off roady ještě svůj závod „na rychlost“. První závod v Otrokovicích u Sokolovny se jede u? 15. května.

Co se týká naší „sešlosti“, tak informace budou na našich stránkách nebo budeme posílat emaily.