RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

126.HIT Holešov

24.10.2016 126. HIT v Holešově (zima 2016-2017) on road

Skoro 120 přihlášených dávalo tišit zase „velký“ závod. Sedm kategorií + ta naše. Naše? Jsou to LC Racing 1:14 s karosérií rallye.

Pravidla: auto tzv.z krabice – nic víc. Cena? Cca 6000 Kč.Navíc pravidlo – gumy bezdušáky –Slick! Nejjednodušší volba: na zadky gumy označené na koberec, na předek o něco tvrdší, já jsem to obul: dozadu Sorex 20, předky MTP 27 (mohou být i Sorex 28). S takto obutými koly nebudete mít vůbec žádné  problémy a to celou zimu.

Účast v naší kategorii: Tomáš Rajdus, Roman Štalmach, já – Fanán a s novým autem Jakub Černý s nešťastně zvoleným vybavením co se týká motoru, regulátoru, tak i serva. Či-li auto, které neodpovídalo stavebním pravidlům! Ještě měl jet Karel Novosad s půjčeným LCéčkem, jenže Tom Rajdus na něho zapomněl. Na první závod by to bylo dobré jako účast. Já v první rozjížďce kol, ve druhé a třetí 15. Tom s Romanem najížděli 18. A finálové jízdy? První 15, druhá a třetí po 16, pro mne paráda, pro mne úspěšný závod, už se těším na další HIT. Výhoda LCéček je levnější oproti jiným kategoriím.

Závod pořadatel zvládal velmi dobře. Závod skončil v 19.30 hod., což na počet účastníků by možná jiným činilo časové problémy. Opravdu se to zlíňákům podařilo.

P.S. Velkým překvapením pro mne bylo, že jsme finálovky s LCéčkama jeli my čtyři jako samostatná skupina. Za toto velký dík pořadateli. Opravdu jsem si tento závod užíval!!

 

                                                                       Fanán