RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

Čtvrtý závod 8.1.2017

8.1.2017 čtvrtý  závod ze seriálu ZVK off road 1:14

Začala chřipková epidemie a byl jsem zvědavý, kolik nás bude. Pro nemoc se odhlásilo či nepřijelo 7 závodníků a jeden, který měl zaplacený pobyt na horách i s rodinou.

Přijeli i čtyři noví závodníci , takže se nás prezentovalo celkem 27, či-li průměr, co k nám jezdí.

Závodníky jsme rozdělili do pěti skupin, dvě po šesti a tři po pěti lidech.

Nedělní závod  vyhrál junior Filip Rajdus.

Druhý skončil jeho otec Tomáš s nájezdem stejného počtu kol = 143, jen s delším časem o 10 vteřin. Filip jel s plastovým platem – Tomáš jel karbonové plato.

S odstupem 10 kol na třetím místě se umístil on rouďák Richard Granát, tomu, jak je vidět, buggyna s kratším rozvorem opravdu sedla do ruky.

O kolo zpět čtvrtý byl náš Fany, pátý Kryštof Prášil, šestý Tomáš Pečeňa, sedmý Martin Jurča,a osmý pro dnešní den Jakub Vícha (rozhodčí MČR). Bavil jsem se s ním při tréninku,, když cosi montoval na svém autě. Ptám se, jestli to pomůže, když tam něco přenastavuje na tak malé buggyně a říká mi: „fyzikální zákony platí pro všechna měřítka“! Tak si to pamatujte!

Devátý skončil Martin Lipka – ten si dnes polepšil, 10. místo junior Matyáš Jurča,

11. místo Ondra Pernický 115 kol – na dnešního nováčka jsem byl zvědavý a vida, dobrý výsledek,

12. místo David Moštěk – ten jel truggynu, kterou dostal na vánoce a velice si ji pochvaloval, bodejť by ne, když  skončil v první půlce!

Dnes jely celkem tři truggyny. Uvidíme do budoucna. Kdo máte čtrnáctkového off roada v rozvorem 225 mm, nebojte se přijet. Budete jen vítáni. Při větším počtu aut s tímto rozvorem pojedou tyto v samostatné skupině a pro letošní sezónu (2016-2017) budou hodnoceny v open kategorii. Věřím, že se vám na našich závodech bude líbit. Já osobnš u nás jezdím buggynu s krátkým rozvorem (186 mm), ale když jedu na závody jinam, nasazuju truggynu s R 225 a LiPolku.

Jedna zajímavost: metr ode mne bouchla LiPolka. Rána (jestli se to tak dá nazvat) asi jako když zlomíte suchou větev Oheň? Žádný. Malý černý mráček a z baterky začaly lítat malé černé obdélníčky po dobu cca 4 vteřin. Jinak nic, jen smrad. Obdélníčky se posbíraly a blo uklizeno – baterka „bouchla“ v papírové krabici.

Hodnocení jsem skončil u dvanáctého místa. Jestli jste zvědaví na ostatní  závodníky, včetně průběžného pořadí po čtyřech závodech, se mrkněte do výsledkového servisu.

Vy, kteří jste se ještě nerozhodli, co si pořídit za čtrnáctku, pište, volejte, poradím.

 

                                                                           Fanán