RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

Druhý a třetí závod ZVK

Druhý a třetí závod ZVK 2017-2018

 

Su tady, abych konečně napsal zrovna dva reporty z našich závodů.

 

12.11.2017 druhý závod XIV. ročníku ZVK

Celkem se nás prezentovalo 17! Málo – moc? Zdá se, že samí „skalní“!

Tři skupiny open a jedna skupina hobíků.

Open zvítězil Filip Rajdus se 155 koly. Bude možná zajímavé, když se podíváte na výsledkovou listinu, jak se skupiny ve finálovkách prolínaly co do počtu nájezdu kol! V hobících jsme jeli pouze tři, ale i tak jsme si dobře zajezdili.

 

26.11.2017 třetí závod

18 zaprezentovaných modelů, z toho 5 hobíků.

Dnešní trať stavil náš Fany, určitě se mu povedla neb ju fšeci chválili. Jeli jsme opačně. Trať byla hodně zatáčkovitá, ale proto byla i hodně široká. Nebyla nijak složitá, dala se velice rychle naučit.

V openech pro změnu zvítězil Michal Rajdus před bráchou Filipem a otcem Tomášem. Čtvrtý Kryštof Prášil, za ním tři Zliňáci s velmi vyrovnaným nájezdem kol.

Jako nováček přijel Adam Trojáček junior a nevedl si zrovna špatně. Jel dlouhý rozvor buggyny (225 mm).

V hobících zvítězil teprve desetiletý  Patrik Halász z Kopřivnice, Fanán druhý, Markéta třetí, Richard čtvrtý, Hana pátá. Byly tu velké rozdíly v počtu najetých kol. Je to jenom tím, že Markéta a Richard závodí jen ve Vizovicích. Ani Patrika jsem neviděl figurovat v přihláškách jiných závodů. Hana jezdí celkem třináct závodů za rok.

Přes léto mám v Otrokovicích domluvené, že můžeme jet i buggyny na asfaltě, pokud nás bude 5 a více, jedeme svoji skupinu. Teď v zimě je pro nás výhodný Olomouc,, kde se jedou i čtrnáctky jako kategorie. Trochu dál se jede Bohumín.

Ale prostě není zájem, je to chyba.

Čtvrtý, letos poslední závod jedeme už v neděli 3.12.,  v roce 2018 jedeme jeden závod v lednu a poslední i s vyhodnocením celé sezóny v únoru.

 

                                                             Fanán