RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

Pátý závod ZVK 7.1.2018

7.1.208 pátý závod XIV. ročníku ZVK

Mezi čtvrtým a pátým závodem jsem přemýšlel, co udělat pro to, aby nás bylo na závodech více. Vypsali jsme tedy na sobotu před závodem volné ježdění pro veřejnost od 15 hodin. Plakáty jsme rozvěsili na sociál. sítě a v pátek to vyhlásil i místní rozhlas s tím, že trénink bude na postavené trati pro nedělní závod.

Než odbila třetí hodina, už se nám nahrnuli do sálu zájemci o ježdění. Na půjčení jsme měli dva hobíky a pět sad baterií. Zájem byl veliký, někdy jsme nestačili nabíjet baterie.

Přišel i Pepa Zajonc a Martin Kovář – oba s originál truggy 1:14 i se svými syny, kteří auto dostali. Jezdili všichni čtyři a šlo jim to nejlépe. Ale ani ostatní nebyli o nic pozadu. Myslím, že tento trénink splnil to, co jsem od tohoto volného ježdění očekával.

Nedělní závod: do ostrého závodu se přihlásil i Martin s Pepou. Jeli v kategorii hobby. Do hobíku se přihlásila i Maruška Doležílková, která jela vůbec poprvé a na první závod si nevedla špatně. Do open kategorie se přihlásil i její otec Petr. Oba si auta půjčili od Toma Rajduse. Takže i pro vás je zde možnost zapůjčení modelu. Jen mi musíte dát vědět dopředu, aby Tom mohl auta na závod připravit.

Dnešní účast byla 20 závodníků. Rozjíždky proběhly bez problémů, hobíci jeli ve dvou skupinách po čtyřech. Finálovky (na osm minut) jsme rozdělili do čtyř skupin po pěti( A,B, C a D). V Céčku  jsme jeli 3 hobíci a 2 open auta a vůbec jsme si nijak nepřekáželi. Takto rozdělit auta do skupin bylo dobré.

Pojďme na výsledky:    

  1. Filip Rajdus – ten neměl konkurenta, za 32 minut najel 164 kol,
  2. Tomáš Rajdus – 157 kol
  3. Kryštof Prášil – 156 kol
  4. Tomáš Pečeňa – 153 kol – jezdí za Vizovice
  5. Jirka Kubánek – 149 kol – Skřipov, jel u nás poprvé a hned skvělý výsledek

A na další výsledky se podívejte do výsledkové listiny. Uvidíte, jak se to v každé finálovce přesýpalo, že od první finálovky nikdo neměl nic jistého.

Takovéto boje byly i v hobby kategorii. A tam nás jelo celkem osm a myslím si, že přes hobíky vede cesta. Tak jak je hobík poskládaný, vydrží věčnost. Koupíte-li si ho a vybalíte z krabice, můžete s ním okamžitě jet, aniž byste na něm cokoliv nastavovali. Ještě má hobík jednu výhodu: jak je v pravidlech uvedeno, tak se u nich nedá podvádět. A všem auta jedou stejně rychle! Tady záleží jen na závodníkovi, kolik udělá na trati chyb!   

Pokud máte zájem, sdělím vám i podrobnosti: cenu, co si dokoupit, jaké nářadí.

Další poslední závod letošní sezóny jedeme 18.2. Tak přemýšlejte, zda nezačnete hobíky jezdit. Dejte mi vědět neb přijďte v sobotu 17.2. od 18 hodin na trénink.

 

                                                                                  Fanán