RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

Šestý závod ZVK 18.2.2018

18.2.2018 Šestý závod XIV. ročníku ZVK

Do posledního závodu se přihlásilo  20 závodníků. V sobotu se odhlásili dva Halászové, skolila je chřipka, v neděli volali závodníci STS Chvojkovice, že nedojedou. Nakonec nás závodilo 17. Dva závodníci STS Chvojkovice touto neúčastí přišli o poháry neb měli celkově odjety jen čtyři závody a to je málo.

Dnes v open kategorii zvítězil Filip Rajdus 165 kol, druhý Jirka Kubánek 160 kol, třetí náš Tomáš Pečeňa 159 kol, čtvrtý Kryštof Prášil 159 kol, pátý náš Fanánek Stodola 153 kol.

Musím pochválit Adama Trojáčka, ten skončil devátý. Dovezla ho maminka, nabízeli jsme mu pomoc při opravách, ale nebylo potřeba. Adam je velice šikovný a na jeho věk  (9 let) si na závodech mechanikuje sám.

V hobících nás jelo pět. Přibyl k nám mladý Kryštof Kovář (6 let) a nevedl si na svůj první závod špatně – viz počet najetých kol ve výsledkové listině.

 

A celkové pořadí?

Napíši jen ty, kteří brali poháry, na ostatní se podívejte do výsledkové listiny.

Open:

 1. Filip Rajdus 250 bodů
 2. Tomáš Rajdus 243 bodů
 3. Kryštof Prášil 236 bbodů
 4. Tomáš Pečeňa 235 bodů
 5. Petr Sedláček 222 bodů
 6. Fanánek Stodola 220 bodů
 7. Tomáš Halász 207 bodů
 8. Dan Prášil  203 bodů

Hobby:

 1. Patrik Halász 248 bodů
 2. Fanán Stodola 247 bodů
 3. Markéta Pospíšilová 242 bodů
 4. Richard Pospíšil 237 bodů
 5. Hana Stodolová 230 bodů

Celková účast v seriálu činí 35 závodníků ( 26 open, 9 hobby). Celkem slušná účast.

Přemýšlím, jak zvýšit počet závodníků. Napadá mne více propagovat hobíky. Proč? Hobík komplet v hliníku a v RTRku stojí 4900 Kč. Je fakt, že jede o čtvrtinu pomaleji, ale rychlost open nechejte profíkům, těm, kteří jezdí i jiné, větší kategorie. Tak jak má hobík nastavené stavební pravidla, tak je pro širokou účast závodníků. Když se podíváte do výsledkovek hobíků, tak zjistíme, že u Patrika, Markéty, Fanána i Richarda je v každém závodě velká vyrovnanost v nájezdech kol v každé finálovce. Další věc, která hraje pro hobíky je ta, že hobík v hliníku vydrží hodně dlouho! Já jsem ho jezdil 4 roky a letos ho jezdí Hana. Co chcete více, takže proto si myslím, že přes hobíky vede cesta.

S hobíkama se dá jezdit i v létě – Rychvald, Olomouc nebo bez překážek v Otrokovicích (kategorie Stock a Fšeštok. V případě, že se vás sejde v Otrokovicích tři a více, pojedete navíc samostatnou skupinu, já jsem ochoten vás podpořit.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří se účastnili 14. ročníku našeho ZVKáčka. Vynasnažím se, aby se rozšířily řady těch, co pojedou hobíky neb tudy vede cesta. Taky zhotovím nějaké nové překážky pro větší atraktivnost našich závodů.

Mějte se fajn a na podzim vás opět budeme očekávat.

 

                                                        Fanán