RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

159. HIT Holešov

159. HIT Holešov 26.10.2019

Jsem tu opět, abych psal report ze závodů, které jsem absolvoval.

Na HIT v Holešově jsem se přihlásil do kategorie Free Stock. Tato kategorie je určená zejména začátečníkům, mladým jezdcům, kteří mají doma RC model, který neodpovídá žádným vypsaným stavebním pravidlům pro HIT a i pro starší, kteří tu „divočinu“ mezi mladými už nezvládají. Přijel jsem s Romanem Štalmachem, který jezdí na závody přes Vizovice.

Jelikož nemám cestovní auto 1:10, tak jsem vzal WRCéčko 1:14, které mám nachystáno do Otrokovic a tak ho mohu použít i v Holešově. Obavy z toho, že budu někde na chvostě jsem neměl, neb čtrnáctka LC Racing je dobré auto. Měl jsem i nové obutí na zdejší černý koberec v hodnotách 22/25/28/30. Obul jsem 30 na předky a 28 dozadu a ani jsem gumy nemazal. Jdu na to! Auto mi jezdilo jak chtělo, klouzaly mi předky i na rovině. Co s tím? Přehodil jsem zadky (28) dopředu a předky (30) jsem dal na zadek. Je to proti zvyklostem s gumami, ale světe div se, gumy začaly fungovat. Tak dobré. Odjedu 3x 5 minut rozjížděk a dívám se, jak ostatní najíždí tuto trať.

Do závodu se přihlásilo celkem 54 závodníků, někteří jedou i dvě kategorie, takže hala taková prázdná. Chybí závodníci hlavně od Brna. Ti jezdí v Jedovnici a Mibosport, mají to asi blíž a na Mibu se jedou jak on tak i off roady (jak cesťáky, tak tréňáky). Ani letošní účast v Otrokovicích není nic moc.    

Pojďme do závodu do kategorie Free Stock:

  1. kvalifikace 1.místo 13 kol 5:09
  2. kvalifikace 2.místo 13 kol 5:17 dvakrát jsem hrubě chyboval, Roman na nic nečekal a najel 14 kol, já jsem i přesto skončil druhý
  3. kvalifikace 3,5 minuty a z podvozku mi vypochodovaly baterie. Když jsem to řešil, tak zjišťuji: když jsem lepil suché zipy pod baterky do krátké buggyny, tak jsem se zapomněl podívat i do ostatních podvozků. A ve WRCéčku jsem měl oboje stejné. Ale jinak se mi v této kvalifikaci jelo nejlépe, řekl bych pohoda.

Do druhé kvalifikace nastoupil Jan Matyáš a mladý Vojta Kachtík a čtyřletý Honzík Matyáš. Světe div se, on jezdil rovně a po trati nekličkoval, jel bez čipu!

Pořadí pro finálovky je následující: 1. Štalmach, 2. Stodola, 3. Kovářík, 4. Matyáš, 5. Kachtík, 6. Honzík Matyáš.

  1. finálovka: 1. Štalmach, 2. Matyáš, 3. Stodola, 4. Kovářík, 5. Kachtík, 6. malý Matyáš

No stalo se: táta Matyáš nechtěně sejmul při předjíždění malého Honzíka,ten se rozbrečel a bylo u nich po závodě. Do druhé finálovky již nenastoupili a odjeli domů.

  1. finálovka: 1. Štalmach, 2. Kovářík, 3. Stodola, 4. Kachtík
  2. finálovka: 1. Stodola, 2. Štalmach, 3. Kovářík, 4. Kachtík
  3. finálovka: 1. Stodola, 2. Štalmach, 3. Kovářík, 4. Kachtík

Na to, kolik jsme najížděli kol a dojezdové časy, se podívejte do výsledků.. Určitě to pro vás bude zajímavé, že jsem s WRCéčkem bojoval mezi auty 1:10.  Moje auto není o moc menší, jezdí na těch samých gumách jako ostatní. WRC jako RTR sada stojí 6 tisíc, což je oproti desítkovým autům „pakatel“. Auto jde za pár korun překonverzovat na truggy a s nimi se jezdí v létě na hlíně ve Skřipově.

Další závod off road se jede 3.11. u nás ve Vizovicích na Sokolovně – samozřejmě s LC Racing 1:14. Všechny vás zvu na podívání, popovídání …..

 

                                                                                      Fanán