Město Vizovice
Vizovice

2. závod XVI. ročníku ZVK 17.11.2019

2. ZVK 17.11.2019

Nejdříve se omlouvám za report z prvního závodu, tam si zařádil šotek. Zjistit jsem to až za nějakou dobu a tak jsem to nechat být..

Ale pojďme závodit. Doufal jsem, že účast bude o trochu vyšší než posledně. Tipoval jsem kolem 30 závodníků. Ale nepřihlásili se Peška s Granátem ze Zlína. Nedojeli Rajdusové – byli na závodech v Polsku. Michal Rajdus přijel ale bez auta se svými malými kluky. Že by…? Nakonec jsem ho viděl, že si od někoho půjčil model a vesele ho proháněl po dráze. A to se mu natolik zalíbilo, že mi slíbil, že příště už přijede. Místní Pepa Zajonc měl taktéž závodit, ale nakonec nedošel. Petr Sedláček – pravidelný účastník našich závodů také nedorazil. A to by nás bylo už 30, což by byla slušná účast. Snad prosincový závod se podaří naplnit tu třicítku.

Výhodou našich závodů je to, že je v sobotu volný trénink. To už se odpoledne začínají sjíždět závodníci a navečer začíná trénink. Tak jako vloni nám vyšla do termínu ZVK domácí zabíjačka, která byla nedaleko.

Myslím si, že pokud v sobotu potrénujete, tak  v neděli to máte lehčí. Máte i dost času si „pokecat“ s ostatními. A není nad to…

Začínám s výsledky od kategorie Open od prvního místa. Při neúčasti Filipa a Tomáše Rajdusových byla „aréna“ otevřená všem, ale…

1. místo ujezdit Radim Šiška – 153 kol
  2. místo Fanánek Stodola – 145 kol
  3. místo Jakub Černý – 141 kol
  4. místo Kryštof Prášil – 141 kol

Toto je vyrovnaná skupina, akorát Radim jim odskočil o třídu výše.

Druhá skupina – tam už se závodilo o každý metr na trati:

5. místo Pavel Gebauer – 138 kol

6. místo Jan Kubatý – 137 kol

7. místo Jiří Gebauer – 136 kol

8. místo  Martin Beníček – 135 kol

9. místo Zdeněk Jahoda – 134 kol

Toto je nejvyrovnanější pětka, když si uvědomíme, že se závod jede na 5 finálovek po osmi minutách a nejhorší se nepočítá, takže výsledek je za 32 minut jízdy.

10. místo Marek Kubala junior – 130 kol

11. místo David Moštěk junior – 123 kol

12. místo Mikuláš Lipka – 122 kol

15. místo Lucie Mikulková – 115 kol

17. místo Dan Prášil – 108 kol čas 29:41

22. místo Martin Lipka – 91 kol čas 24:37

Schválně u této šestky uvádím celkové pořadí,, protože mezi ně se zamíchali podstatně pomalejší hobíci.

Hobíci:

13. místo Kryštof Kovář – 116 kol – 8 roků, vloni celkově druhý, měl odjeto 5 závodů, letos vyhrál oba dva závody

16. místo Markéta Pospíšilová – 115 kol – 12 roků, vloni vyhrála seriál v hobících, jezdí šestou sezónu

18. místo Tomáš Kubala – 95 kol – 7 roků, vloni nejezdil

19. místo Richard Pospíšil – 95 kol – dospělý závodník, vloni skončil celkově čtvrtý

20. místo Terezka Kubatá – 93 kol – 8 roků, přes léto jezdila ve Skřipově monster 1:8E

21. místo Dominika Černá – 92 kol – 10 roků, vloni u nás odjela poslední dva závody a celkově byla sedmá, a to se jí zalíbilo, tak letos jezdí opět,

23. místo Hana Stodolová – 82 kol – v důchodě, vloni celkově 5.místo

24. místo Filip Černý – 75 kol – 6 roků, vloni odjel 4 závody, celkově skončil na šestém místě.

Ještě v pořadí chybí 14. místo – Fanán Stodola – 116 kol, důchodce vloni celkově třetí.

Ten jel kategorii Stock s motorem 3200 kV. Je to pro letošní rok nová kategorie viz stavební pravidla. Vřele doporučuji všem v open kategorii od 11.místa dolů.

Pro ty, kteří si říkáte, od jakého věku by vaše dítě mělo jezdit RC závody, tak tady to máte vypsané i s věkem. Osobně říkám, že by to měl být školák 8 – 9 roků. V tomto věku dítko už chápe nějakou zodpovědnost a celkem rychle si zapamatuje tvar tratě a dovede přizpůsobit i rychlost auta na trati. A vy starší, co byste chtěli také jezdit, neváhejte, kupte si hobíka, open je pro začátek příliš rychlé auto. Poradím vám co si koupit a také to zajistím. Auta jezdíme LC Racing a auto je komplet vybavené k jízdě. Jenom si dokoupíte čtyři tužkové baterie do vysílačky, popř. ještě jednu pohonnou baterii do auta, s jednou baterií jezdíte a druhou nabíjíte, takže si trénink plně využijete.

Náhradní díly jsou dostupné na tréninku i závodech. Ještě se nestalo, že by někdo kvůli chybějícímu ND jel předčasně ze závodu domů!