RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

HIT Holešov 23.11.2019

23.11.2019 160.HIT Holešov

Celkem slušná účast na tomto závodě a to díky tomu, že se zde jel navíc vložený závod LeMans Romana Krejčího. Já jsem se do něho přihlásil – do kategorie LMP3. Zde se jela jedna rozjížďka na „nej“ kolo a pak se jede pět finálovek po šesti minutách, které se všechny sčítají. Všichni tu mají „nabušené“ motory dle kategorií, já sám jedu „třistasedmdesátku“ jako jediný. Vcelku mi to nevadí, chci si jenom zazávodit. V rozjížďce končím někde třetí od konce. Dobré! Hlavně, že nejsem poslední s propastným rozdílem.

1. finálovku jedu 15 kol (za 6 minut jízdy), když přijde Roman Štalmach a ptá se, proč jezdím po dvou kolech v zatáčkách. Mně se to ani nezdálo, ale Roman vypátral, že mám poměrně vysoko spodní plato. Uvedu to na pravou míru – světlá výška je teď 5 mm. Za chvíli jdu na druhou finálovku. Odjedu ji, odnasazuji další skupinu a jdu se podívat kolik jsem najel. Čučím a ejhle 17 kol!!! Paráda! Těchto 17 kol jsem zopakoval i v posledních třech finálovkách.  Skončil jsem osmnáctý. Poslední jsem nebyl a o to mi šlo, udělat dobrý výsledek.  Takže na jaře si to opět zkusím na asfaltě v Otrokovicích.

No  a druhá kategorie? Free Stock  jsme jeli tři. Pan Hrnčíř 89 let, Vojta Kachtík a já. Přidali k nám jednoho z LeMánu, takže jsme jeli čtyři. Z rozjížděk v naší skupině postupuji jako druhý. První Jan Hrnčíř, druhý já, třetí Vojta Kachtík. První a druhou i třetí   finálovku jsem vyhrál. Takže v obou skupinách moje spokojenost.

A s čím jsem jezdil?  Se čtrnáctkou LC Racing, předepsaná karoserie WRC – racing. Toto LC se dá koupit do šesti tisíc! V pohodě. Jenom kdyby nás bylo více do skupiny. Přidáte se?

Konverze na off roada (na buggnu) je za nějakých 1500 korun, a jedete, co se vám zamane.

8.12. jedeme naše ZVK-áčko ve Vizovicích, o týden později 161. HIT v Holešově. Klidně se přijďte podívat třeba i v sobotu 7.12. večer jak trénujeme. Klidně přijďte i pokecat ohledně LC Racing , toto auto je k nezaplacení.

 

                                                                                              Fanán