Město Vizovice
Vizovice

3. závod ZVK 8.12.2019

8.12.2019 Třetí závod ZVK ve Vizovicích

Tento závod velice slušná účast – 30 závodníků svědčí o kvalitě závodů u nás ve Vizovicích.

Konečně přijeli M. Peška a R. Granát – tito závodníci patří do první desítky.

Po třech letech se objevili Martin Jurča a Pepa Pilár, na ty jsem byl zvědavý, jak si povedou na naší trati. A nebylo to špatné!

První dva závody se byl na nás podívat i Michal Rajdus  a slíbil, že na ten třetí už dojede – a dojel. A když je Michal u nás, je ohrožená „bedna“! A taky že jo!

Překvapila mne účast Viléma Augustýnka (Velké Opatovice), který si půjčil buggynu od Toma Rajduse. Další dva noví : Martin Vrána a Ivo Zaharowski - doufám, že přijedou i příště.

A  na závěr představení jsem si nechal: Martina Klibrová – přítelkyně Luďka Szostka. Martina nejezdila vůbec špatně, její jízda byla na vysoké úrovni.

A poslední nováček u nás: Luděk Szostek z Rychvaldu. Nikdy jsem ho neviděl jezdit čtrnáctiny navíc na úzké trati. Ale tady se potvrdily Luďkovy kvality, celkově skončil druhý – jedno kolo za prvním Filipem Rajdusem. Třetí byl Michal Rajdus, čtvrtý Radim Šiška, pátý Tomáš Rajdus, šestý Fanánek Stodola, sedmý Milan Peška, osmý Jakub Černý, devátý Kryštof Prášil, desátý Martin Jurča. Na podrobnosti se podívejte do výsledkových listin.

Ještě nedojeli oba Lipkové (rodinná oslava), David Moštěk, a Markéta a Richard Pospíšilovi, to by nás bylo 35!

Jak jeli hobíci? Bylo jich jen 6!

1. Kryštof Kovář , celkově 20. místo – 119 kol
  2. Tomáš Kubala, celkově 26. místo – 99 kol
  3. Terezka Kubatá, celkově 27. místo – 94 kol
  4. Dominika Černá, celkově 28. místo – 92 kol
  5. Hana Stodolová, celkově 29. místo – 83 kol
  6. Jakub Černý, celkově 30. místo – 82 kol.

Kryštof Kovář v nájezdu kol v hobících bezkonkurenčně první! Druhé až šesté místo – tam se bojovalo o každé kolo a předem nebylo rozhodnuto, jak to celkově skončí. Při každé finálovce bylo pořadí jinší. Myslím si, že tady je rivalita  ku prospěchu věci. Přidáte se i vy ostatní, kteří čtete tyto reporty ke každému závodu?

Ještě pár mých postřehů:  Filip Rajdus jel novou krátkou buggynu a i přesto vyhrál. Filip měl starší buggynu 6 roků! Po mně a Haně „zdědili“ naše hobíky Kryštof Kovář a Tomáš Kubala – ty buggyny jsou jak víno! Čím starší, tím lepší. Nová za 5000 Kč. Co byste chtěli lepšího!?

Tak jako každým rokem závodníci dostali při prezentaci „vizovické pečivo“ k pověšení na vánoční stromek.

RC auta Vizovice vám přejí pěkné prožití svátků vánočních a mnoho úspěchů v roce 2020 a i to zdraví a ať vám ty buggyny jezdí o 106!

P. S. Další závod jedeme 5.1.2020! Tak nezapomeňte!