RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

162. HIT 11.1.2020

11.1.2020 Holešov 162. HIT

Celý týden sleduji, jak se plní přihlášky do kategorií, zvláště do Free Stocku. V pátek večer je počet přihlášených do závodu 95 a do Free Stocku 13. A to tam nebyli Vojta Kachtík a Filip Černý,věděl jsem, že i oni přijedou. Celkově tedy 15 hobíků, jak já tomu říkám. 

Nebudu tu popisovat všechny kategorie (viz výsledková listina), ale zaměřím se na „fríčko“, které jsem jel.

Tréninkové jízdy byly bez problémů, auto jsem měl nastavené z minulého závodu.

První rozjížďka 13 kol a to se mi zdá být málo. Změnil jsem rozbíhavost př. nápravy a porýpal  jsem se v nastavení přední nápravy. Vracím to do původního stavu a ejhle ve druhé a třetí rozjížďce dávám po patnácti kolech.  Jen co dojedu druhou jízdu, přichází Tomáš Rajdus a ptá se, kdo že mi řídil to auto. Dávám mu vysílačku a on nevěří, že to auto „jede“ mu, tak jako mně. Ještě se dívá na gumy, na kterých jedu. Říkám mu předky 28 a zadky 30. Musím mu to ještě zopakovat a dodávám, že každá pára gum je jiná značka (předky GRP a zadky Kyosho). Takže už to chápe, že je to tak.

Druhou   a třetí rozjížďku se mi jelo velice dobře, protože auto poslouchalo moje ruce!

Pojďme na finále. Jak jsem sledoval přihlášky, přemýšlel jsem, jestli se dostanu do skupiny A nebo B.Vyšlo to, já jako sedmý  a osmý Jan Hrnčíř uzavíral Áčko. Jen pro zajímavost. Tipněte si, kolik máme dohromady roků?!   Letos je to číslo 160! A pořád nás to baví jezdit.

Pojďme se podívat na Béčko. Tam zůstali všichni mlaďoši a senior Martin Kovařík, kterému to dnes jaksi nejelo. Sledoval jsem děcka v Béčku a mohu říci, že si to užívala. Jezdila soustředěně, nebourala a nejvížděla v protisměru. Vyhrál to Vojta Kachtík a byl velice spokojený a nadšený, je to jeho životní veleúspěch. Dokonce vyhrál všechny tři finálovky s nájezdem 13, 14, 14 kol.

Pojďme na finále A. To vyhrál Miloš Dobiáš ze Slovenska, druhý Roman Štalmach Vsetín, třetí Dominika Matyášová Zlín. Já jsem skončil sedmý a pan Hrnčíř osmý. Oba dva jsme si velice dobře zajezdili. A víte s čím jsem jel? Srdéčko od LC Racing s motorem 380 v měřítku 1:14 proti čtrnácti pětsetčtyřicítkám a měřítku l:10!

To je pro dnešek vše!

Další 163. HIT se pojedee 11.3.2020 v Holešově.

 

 

                                                                                              Fanán