RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

4. a 5. ZVK 2022-2023

5. ZVK cup 2022-2023

První závod roku 2023 začal již v sobotu 14.ledna 2023. V šesti lidech jsme se sešli kolem oběda na sokolovně a začala se stavit trať. Za dvě hodiny bylo všechno nachystané a mohlo se začít trénovat. Smyčka fungovala bez problémů a jednotlivé časy za kolo přibývaly. Tréninku se zúčastnilo i pár nováčků, kterým jsem pomohl s nastavením auta. Na konci dne nás poctil návštěvou i Lukáš Mičulka, který dojel s rozbitým LCčkem, ale během 15-ti minut jsme LCčko zase opravili a mohl jít se svést. Na to, že přes dva roky nezávodil, mu to jde furt dobře a rád ho ve Vizovicích zase uvidím.

Závodní neděle. Ráno standardní přihlašování do závodů a objednávání jídla. Následovala v rychlosti rozprava, protože do závodu se přihlásilo 31 aut. Kvalifikace jsme s mamkou rozřadili podle průběžného pořadí na pět skupin. Na tomto závodě jsme měli čtyři nováčky Špaňhel, Vrána, Navrátil, Matyáštík. O půl desáté jsem odstartoval první kvalifikační rozjížďku a standardně bylo menší zpoždění kvůli čipům .Kvalifikace ovládl pro tentokrát Michal Rajdus, který svému bratrovi Filipovi za 5 minut měřeného času nadělil pouhé dvě sekundy. Po odjetí kvalifikacích proběhlo přeskupení do finálových jízd a šlo se na start z pozic na rovině. Na start nejpomalejší skupiny se seřadilo 7 aut. V dalších skupinách se startovalo po šesti. Finálovky na sebe navazovaly velice rychle, že jsem neměl čas ani na své auto, ale taky kdo by chtěl končit v osm večer, že. Návaznost jízd narušila akorát standardní pauza na oběd a menší zádrhel s pozdními objednávkami jídel po registraci. Prosím, dávejte si na to pozor, a jídlo objednávejte vždy při prezentaci ráno u časomíry. Největší souboje se odehrávaly ve třetí finálové skupině, kde prvního a posledního jezdce dělilo jen šest kol. Radost pohledět byla i na nejrychlejší skupinu, kde se jel hned po startu krásný vláček a následné pouštění o kolo bylo ukázkové, jak pro nováčky tak pro juniory. Poslední finálová jízda se odjela o půl páté a následovalo u nás již standardní společné uklízení tratě. Děkuji všem, kdo se zapojil.

Následovalo vyhlášení výsledků a předávání cen. Kde v kategorii STOCK a STOCK Junior potvrdil svou formu a dobrý set-up auta Tobiáš Petřík první místem. V kategorii OPEN Junior předvedl super výkon i Petr Řehořík, který minulý závod nestartoval. Je super sledovat, jak se junioři postupně vyrovnávají a já můžu snít o finálovce, kde se tito junioři sejdou pospolu a pojedou celou finálovku čisté souboje kolo na kolo. Jak jsem psal, tak kvalifikaci vyhrál Michal Rajdus, který startoval finálové jízdy z prvního místa, ale našel přemožitele a tím nebyl nikdo jiný než Filip Rajdus, který se celý den snažil atakovat padesáti kolovou hranici a v předposlední finálovce se mu to podařilo. Filip to nakonec fakt vyhrál a my jsme se po páté hodině rozloučili a jeli domů.

Fanda Stodola. PS. 28. ledna na značkách

 

 

4. ZVK cup sezony 2022-2023

Poslední závod roku 2022 začal standardně v sobotou 17.12., kdy se v rychlosti postavila trať a po 16-té hodině začal trénink. Jak je u nás zvykem, tak už tréninku se zúčastnilo dost jezdců a v jedné chvilce jsem viděl na trati 10 aut. V neděli 18.12. jsme začali prezentací a volným tréninkem. Na tento závod se přihlásilo 24 jezdců, kteří byli rozděleni do pěti kvalifikačních skupin. Jako obvykle menší zpoždění u startu každé první kvalifikační jízdy z důvodu špatného nahlášení čipu (ach jo). Druhá kvalifikace už běžela jako voda a standardně je vyhrál Filip Rajdus a jako jediný zajel 27 kol. Po přeskupení do finálových jízd a vytyčení startovního roštu se přesně v 11:00 odstartovala první finálová jízda. Kolem 13-té hodiny jsme udělali půlhodinou pauzu na oběd a pokračovalo se ve finálovkách dál. Zajímavé bylo ve finálovkách sledovat třeba Viktorku Šiškovou, která má čtyři roky a jede první sezónu. Zlepšuje se každou vyjetou baterkou a na výsledcích to jde vidět. 1. finálovka 8 kol a v poslední finálovce ujela 9 kol. Největší souboje slibovala nejrychlejší skupina , kde se o každý metr tratě přetahoval Kubala, Šiška, Martínek. Filip Rajdus zase si jel z prvního místa to svoje a 43 kol ve čtyřech finálovkách to jen potvrzovalo. Super výsledek zajel i Tobiáš Petřík, který vyhrál jak celkové výsledky kategorie STOCK tak i STOCk junior.

Po dojetí poslední finálové jízdy se v rychlosti uklidila trať a proběhlo vyhlášení výsledků s trošku jinými cenami, než na co jsou závodníci u nás zvyklí.

Konec závodu byl v 17:00. a tím byl ukončen závodní rok 2022.

Na dalším závodě ahoj Fanda Stodola.