RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

7. ZVK 2022-23

7. ZVK 2022-2023

18.2.2023 nám závodní víkend začal standartně warm-upem, na kterém byla účast zase obrovská. Na tento závod jsem zvolil poprvé v této sezóně křížení tratě které si pochvalovalo dost jezdců. Některým křížení ze začátku dělalo problém, ale od toho máme sobotní warm-up.

Závodní neděle 19.2.2023 nám začala volnýma tréningama a registrací do závodu. Tohoto závodu se zúčastnilo 34 jezdců ze všech koutů České republiky.

Rozjížďky jsme rozřadili do šesti skupin maximálně po šesti lidech.

Bylo super, že jezdci se po své jízdě nezakecají v depu, ale jdou hned na svou nasazovací pozici, což nám ušetřilo čas a rozjížďky jsme měli odjeté lehce po jedenácté hodině.

Následovalo rychlé přeskupení do finálových jízd a menší oprava tratě.

Minulý report jsem psal, že Adam Kužela se lepší závod od závodu a start ve finále A je na spadnutí. Adam s tátou dojeli už v sobotu si trať pořádně natrénovat a to se odrazilo na výsledku. Startoval totiž poprvé z Áčka a dokonce ze čtvrté pozice.

Jak je u nás zvykem, o těsné souboje nebyla nouze i v pomalejších finálových jízdách viz. výsledky ze závodu. V super tempu se střídala jízda za jízdou a jediné přerušení byla rychlá pauza na oběd a pokračovalo se dál.

Poslední finálová jízda se odstartovala po páté hodině a následné uklízení tratě a chystání vyhlášení nám zabralo slabou čtvrthodinku. Opět děkujeme všem zúčastněným.

Již před závodem se spekulovalo, jestli dojede Terezka Kubatá, které kralovala v loňské sezoně kategorii stock a přeruší vítěznou šnůru Tobiáše Petříka, který vyhrál tři závody v řadě. Terka ale měla smůlu na auto, což byla velká škoda, ale věřím, že na další závod autu dají dostatečnou péči a Tobi to nebude mít v dalším závodě jednoduché.

Kategorie hobby se tento závod nejela.

V kategorii open kraloval celý den Filip Rajdus, ale já bych se chtěl zaměřit na juniory, kde ve finále A se jel souboj Kužela Kubala.

U Marka Kubaly byla vidět absence sobotního tréningu a v prvních finálovkách na Adama ztrácel. Adam se ale nenechal rozhodit a udržel náskok a tím vyhrál juniory v kategorii OPEN.

Celkově závod vyhrál Filip Rajdus.

Po vyhlášení proběhlo loučení a já jsem ještě připomenul, že další a to předposlední závod jedeme 19.3.

 

Za RC AUTA VIZOVICE Fanda Stodola