RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

8. ZVK 19.3.2023

8. ZVK 2022-2023

Předposlední závod této sezóny začal standartně sobotní stavbou tratě a následným warm-upem.

Se stavbou tratě mi dojel pomoci Radim a Tom a práce šla od ruky. V jedné části tratě, kde jsem se snažil domotat jeden úsek, mi Radim neustále říkal, utáhni to víc a na čtvrtý pokus z toho vzešla, podle ohlasů závodníků, moc pěkná trať, kde rychlý úsek střídala dost technická pasáž, kde bylo základem najet první zatáčku .

Následoval warm-up snad do druhé ráno. Kde si první kola zajel nejeden nováček a nový zájemci o naše závodění.

Neděle 19.3. už byla závodní a začala standartně registrací a tréningem pro jezdce, co jezdí na ZVK v neděli. Na následné rozpravě jsem všem sdělil, že do závodu se přihlásilo 28 jezdců a jezdkyň, které jsme rozhodili do šesti skupin maximálně po 5-ti autech. Znova jsem připomněl čistotu jízdy a pouštění o kolo. První rozjížďka nám odstartovala jak je zvykem lehce po deváté ráno a bez komplikací jsme měli rozjížďky odjeté před jedenáctou hodinou. Rozjížďky vyhrál celkově Filip Rajdus. V kategorii Stock to byl Tobiáš Petřík.

V rychlém sledu proběhlo rozhození do finálových skupin a rozhození startovacích míst před smyčkou.

Finálovky jeli po sobě jako na bežícím pásu a jediná prodleva byla jen pauza na oběd. Ani jsem se nestačil dívat na hodiny a z ničeho nic se jela poslední finálová skupina a já se chystal začít po dojetí této jízdy uklízet trať, než se udělají celkové výsledky všech kategorií.

Vyhlášení a focení proběhlo v cuku letu. Jen mě zamrzelo, že na vyhlášení nebyli někteří jezdci, kterým to celý den jelo na super výsledek…. Tak třeba příště.

Po vyhlášení jsem všechny pozval na poslední závod zimní sezony s vyhlášením celého cupu 16.4.2023.

Za RC auta Vizovice Fanda Stodola