RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

9. ZVK 16.4.2023

9. ZVK 2022-2023

Poslední závod naší zimní sezóny je tu.

V sobotu, jak je u nás zvykem, se staví trať a trénuje . Ani na posledním závodě se toto pravidlo nezměnilo a my mohli po druhé odpolední hodině odstartovat tréning. Na trati bylo rušno,  protože na trénink dojelo skoro 20 lidí.

 

Nedělní závod začal standartně rozpravou,  kde jsem zopakoval pár pravidel a nadhodil nějaké chystané novinky na příští sezónu. Taky jsem připomněl, že po závodě bude i vyhlášení celé sezóny.

Do závodu se nám podle registrace přihlásilo 37 jezdců a my o půl desáté startovali první kvalifikační rozjížďku na 5 minut.

Jelikož nás tlačil čas, tak jsem jízdu po jízdě celkem uháněl, ale taky jsem dopřál prostor na opravu modelu těsně před startem.  Kvalifikace nám vyhrál Filip Rajdus a nejrychlejší jezdec v kategorii STOCK byl Tobiáš Petřík.

Hned po přeskupení do finálových skupin jsme se vrhli na start  první finálovky nejpomalejší skupinou G. Bylo vidět, že jezdci jsou na start svých jízd připraveni a závod celkem odsýpal. Já už jsem po očku začal sledovat nejrychlejší čas a hned první finálovou jízdou zajel  Radim Šiška čas 10.199.

Před jednou hodinou jsem závod pozastavil na pauzu na oběd. Při této volné chvíli jsem donesl tombolu a šlo se  losovat. Cen bylo habaděj, takže každý se v klidu najedl a mohlo se pokračovat. Nesmím taky opomenout předávání dortu jako poděkování za sezónu od naší ,,skřipovské´´ party, na kterém si pochutnala celá sokolovna. Ještě jednou děkujeme.

Následně se závod zase rozeběhl a my mohli  pozorovat v každé skupině vyrovnané souboje nejen o první a druhé místo. Čas byl  ale proti nám a nikomu se nechtělo být na sokolovně do večera,  takže jsme se všichni domluvili na zkrácení závodu o jednu finálovou rundu s tím,  že budeme počítat tři nejlepší výsledky. Poslední finálová jízda se odjela o půl šesté a my mohli začít uklízet trať a chystat se na vyhlášení výsledků.

Za RC AUTA VIZOVICE Fanda Stodola