RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

2. ZVK 2023-24

2. ZVK 2023-2024

 

Druhý závod našeho seriálu  začal již v pátek 24.11. tréninkem zhruba od 16-té hodiny. Výtěžek z tréninku jsme jako klub věnovali na sbírku pro našeho RC kamaráda Ondru Macháčka, který jezdil hlavně v dobách měřítka 1:18.

Trénink trval do jedné ranní a všichni netrpělivě sledovali zlepšování svých časů na monitoru.

 

Závodní sobota 25.11 nám začala registrací do závodu a následného tréninku a rozpravy.

Do tohoto závodu odstartovalo 34 jezdců v šesti skupinách +- podle průběžného pořadí ale s menšími korekturami, aby se rychlý jezdec, který u nás startuje poprvé, nepotkával třeba s nejpomalejší skupinou.

Start proběhl pár minut před půl 10-tou a jednotlivé jízdy se točily jako na drátku. Kvalifikace Open vyhrál Filip Rajdus následovaný Radimem Šiškou. Kategorii Stock ovládl po kvalifikacích nejrychlejší Tomáš Petřík.

Po odjetí dvou kvalifikačních kol se vytvořilo pořadí do pěti finálových jízd, kde jezdci startovali už na svých startovních pozicích.

Jak je na každém našem závodě zvykem, nechyběly těsné souboje  i v pomalejších skupinách, kde třeba o třetí místo bojovali hned tři jezdci viz výsledky. Líbila se mi taky dochvilnost jezdců na svoji jízdu, takže se na nikoho nemuselo čekat. Vlastně až na mne, kdy při přípravném čase jsem urval zadní domeček kola a následoval zrychlený servis a vrácení auta zpět na trať. 

Poslední finálovka se odjela před 5-tou hodinou a vzápětí se šlo, jak je u nás zvykem, než se spočítají výsledky závodu, uklízet trať s nachystáním stupňů vítězů.

Děkujeme všem zúčastněným za super závod a za necelý týden opět na značkách.


Výsledky:

za RC Auta Vizovice Fanánek Stodola.