RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

3. ZVK 2023-2024

3. ZVK 2023-2024

Třetí závod našeho cupového ježdění se konal hned další víkend po druhém závodě, takže jezdcům nezbyl moc čas na domácí přípravu aut a hnedka při pátečních trénincích to bylo vidět.

Stavbu dráhy jsem začal v pátek lehce po obědě. Tentokrát bez větších prostojů a s následnou pomocí jezdců a rodičů našeho klubu se po třetí hodině odpolední začalo trénovat. Trať oproti minulému závodu dostala pouze lehčí bezpečnostní změny, protože jsem přesně věděl, že prostě skok směrem na rovinku je nereálný. Tentokrát se ale jelo opačně, což některým bylo proti srsti, ale kdo natrénuje vyhrává.

Do sobotního závodu  2.12.2023 se ráno přihlásilo 33 jezdců. Start rozjížděk jsem nijak nechtěl zdržovat ranním tréninkem a zbytečně dlouhé rozpravy, takže padly základní věty, jak se u nás jezdí + nějaké to pravidlo a mohlo se lehce po deváté hodině startovat.

Kvalifikace Open nám ovládl Radim Šiška, který potvrdil už tak rozjetou super letošní sezónu s nejedním dobrým úspěchem. V kategorii Stock kraloval zase Radim Lapiš.

Závod takzvaně v cukuletu a v 11 hodin jsem odstartoval první finálovou jízdu. Kde nám jízdy bez větších chyb předváděl Míša Vrána, ale i Viktorka Šišková, která se zlepšuje každou vybitou baterkou na trati.

Vyhrané kvalifikace potvrzoval Radim ve své každé finálové jízdě. Když nastoupil vyhrál!

Super výkony předváděl i Adam Kužela před Tomášem Rajdusem.

Poslední finálová jízda se odjela o půl páté odpoledne a my jsme se mohli  vrhnout na následný úklid tratě a vyhlašování výsledků.

Tak jako každý závod jsem začal nejdříve kategorií STOCK Junior, pak Stock a Open Junior a jako poslední byla vyhlášena kategorie Open. Po vyhlášení jsem všem popřál příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hlavně zdraví a rychlejší kola. Následující 4. cup pojedeme v sobotu 27.1.2024.

Výsledky:

za RC auta Vizovice Fanánek Stodola.