RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

Veřejný závod 28.1.2024

Závod pro veřejnost RC auta Vizovice 2024

V neděli 28. ledna se na Vizovické Sokolovně uskutečnil naším klubem pořádaný závod pro veřejnost. Tento závod se jel na totožné trati jako sobotní závod ZVK. Pro tento závod bylo vyčleněné jedno auto,  které bylo po sobotě ve stoprocentní kondici. Záměrně jedeme tento závod jenom s jedním autem se stejným nastavením pro všechny, abychom se vyvarovali narážení a třeba i úmyslného brzdění a aby si s autem zajezdil jak tříletý junior tak starší rychlík.

Závod začal lehce po desáté hodině a na první zájemce se nemuselo dlouho čekat. Pravidla byla jednoduchá: vyplň si registraci a stoupni si do řady.

První dvě kola jsou tréninková a třetí se počítá na čas.

A kolik pokusů? Neomezeně, ale s tím, že každý si musí vystát znova frontu.

Tento závod  jsme rozdělili na dvě kategorie a to kategorie junior do 15ti let a open, kde mohl jet úplně každý.  Zde musím poděkovat i našim klubovým jezdcům, kteří pomáhali s nasazováním  na trati.

Už po první hodině závodu bylo vidět, že Franta Maláč má hodně nahoru oproti konkurenci, ale stále zbývalo dost času, aby se dostavil rychlejší jezdec. Kola na sebe navazovala a já jsem závod při menší účasti pozastavil, aby mohl zchládnout motor a já vyměnit baterky za nové a mezitím jsem otevřel trať pro naše klubové jezdce, ať má i veřejnost představu, jak se to kolo dá rychle objet. Nejrychlejší kolo v sobotu totiž zajel Radim Šiška za 8,001s. Po deseti minutách jsme se vrátili opět do závodu pro veřejnost s již vytvořenou frontou zájemců o svůj start a závod se zase rozběhl jako po drátkách.

Opravdu jediné co závod pozastavoval, byla výměna baterie, nebyl žádný ulomený díl nebo povolené kolo. Kolem druhé na Sokolovnu došla Markéta, která si vyplnila registraci, dostala do ruky vysílačku a už v prvním kole bylo vidět, že tady se jede na nejrychlejší čas. 

Jeden pokus slečně stačil, aby tento závod vyhrála!

Následně se odjeli ještě vyplněné registrace a jezdci co stáli v řadě a před třetí hodinou se začala uklízet s pomocí teamu a veřejnosti trať a připravovat vyhlášení výsledků. Vyhlašovali jsme, jak je na našich závode zvykem, první pětku a výherce v každé kategorii od nás dostal woucher na start v ostrém závodě na Sokolovně.

Výsledky závodu pro veřejnost 2024

Kategorie JUNIOR

1. Franta Maláč   13,533s

2. Štěpán Daněk  13,938s

3.  Matěj Elšík  14,672s

4. Adam Klimša 54,429s

5. Aneta Špaňhelová  90,431s

Kategorie OPEN

  1. Markéta Chudárková 12,619s
  2. Jakub Šťastný 16,327s
  3. Michal Elšík 24,263s
  4. Laďa Jakubec 26,576s
  5. Eduard Polčák 33,911s

Děkujeme jak všem zúčastněným, tak klubovým jezdcům za pomoc.

Děkujeme sponzorům, kteří se podíleli na cenách pro tento závod. A za rok zase na Sokolovně.

Za RC auta Vizovice Fanda Stodola.