RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

4. závod ZVK 27.1.2024

4. ZVK 2023-2024

Čtvrtý závod našeho seriálu Valašského království začal standartně v pátek po druhé hodině, kdy jsme se sešli z týmovými kolegy a začala stavba tratě. Musel jsem mít ale na paměti, že v neděli pojedeme závod pro veřejnost, takže technická trať s kolem za 15 sekund nepřipadala v úvahu.

Ve více lidech trať, ozvučení a smyčka byla nachystaná a kolem čtvrté hodiny začal oficiální warm-up.

Standardem už je velká účast a trať plná modelů. Už v pátek za námi na trénink dojel Michal Havlík, který si domluvil klubové půjčovací auto a v depu jsem ho jenom viděl, když přehazoval baterky nebo došel pro nějakou radu. Trénink končil kolem půlnoci a po klasické teamové konverzaci se šlo spát.

Závodní sobota 27.1.2023 nám začala v rychlém sledu, protože už registrace na našem webu slibovala velkou účast a taky konkurenci. Standartně před devátou se udělala rozprava, kde jsem řekl základní pravidla a poprosil sem zúčastněné o dochvilnost, jak na své jízdy, tak na nasazovací posty, protože se do závodu přihlásilo 42 jezdců rozdělených do sedmi skupin.

Po deváté jsem odstartoval dvě rundy rozjížděk, kde při první rundě máme vždycky menší zdržení, protože opravuji čísla u půjčených čipů. To nás ale nezastavilo a rozjížďky jsme měli odjeté lehce po jedenácté hodině.

Proběhlo přeskupení a mohlo se jít na finálové jízdy se startem ze startovního roštu. Kvalifikace vyhrál s náskokem 1  kola Filip Rajdus a ve Stocku kraloval taky s náskokem 1  kola Michal Havlík.

Mezi finálovými jízdami jsem se snažil dodržovat 2 minuty do startu, ale jednou nebo dvakrát jsem počkal na nastupujícího jezdce do své jízdy. Jak je u nás zvykem, tak opět v každé finálové skupině souboje kolo na kolo a že se bylo zase na co dívat (viz. Výsledky). Jízda navazovala jízdou a jediný menší stop byl kvůli dovezenému obědu, ale hnedka se pokračovalo další jízdou. Uletělo to jako voda, protože po páté odpolední se odstartovala poslední runda finálových jízd. A každý měl poslední možnost si vylepšit celkový výsledek tohoto závodu. Áčko dojelo lehce po šesté hodině a bez standartního ulkízení tratě se šlo na vyhlašovaní závodu.

Po vyhlášení výsledků se v rychlosti náš klub sešel na jevišti, kde začala plánovaná členská schůze s cílem zvolení nového 5-ti členného výboru (soloreport).  Schůzi jsme zakončili podáváním pečeného divočáka s chlebem a okurkem. Následně  se rozjel další trénink, kde nejeden jezdec zkoušel zcela odlišné nastavení než standartně jezdí a hlavně na juniorech bylo vidět, že celý závodní den na sokolovně nebyl nad jejich síly.  V neděli se jel závod pro veřejnost, ale o tom zase někdy jindy.

Výsledky : https://rcvizovice.cz/vysledky/2024-01-27/20240127_814391/14/

Další ZVK jedeme za 14 dní v sobotu 10.2.2024.

Za RC auta Vizovice Fanánek Stodola