RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

6. ZVK 2023-2024

6. ZVK 2023-2024

Předposlední závod této sezóny nám začal standartně v pátek, kdy už po obědě jsem vezl věci na Sokolovnu a začal pracovat na trati. Tento den byl Mezinárodní den žen, takže jsem nelenil a za klub nakoupil kytky, které jsem rozdal každé ženě, co v pátek na Sokolovnu zavítala.

Kolem čtvrté hodiny začal trénink na celkem krkolomné trati, která obsahovala jak rychlé úseky, tak technicky náročné průjezdy v esíčkách. Nejeden jezdec mi po první baterce řekl, Fany cos to postavil!

Pátek končil velice pozdě, protože jako klub jsme kuli pikle na nadcházející letní sezónu a taky závěrečný závod našeho seriálu.

Závodní sobota 9.3.2024 nám začala standartně prezentací a tréninkem a lehce před devátou hodinou se šlo na rozprav.  Tohoto závodu se zúčastnilo 43 startujících, ty jsme rozdělili do 7-mi skupin. Tohoto závodu se zúčastnil i Franta Maláč z Vizovic, který vyhrál závod pro veřejnost v kategorii junior a získal tak start na závodě zdarma. Franta startoval v nejpomalejší skupině, ale hned první jízdu vyhrál se sedmnácti kolama a mohl pomýšlet na start v lepší finálové jízdě.

Rozjíždky jak dochvilností jezdců tak i nasazovačů na svou pozici se odjeli do jedenácti hodin a my už připravovali sort na finálové jízdy. Kvalifikace vyhrál Filip Rajdus a v kategorii Stock Michal Havlík.

Ve finálových jízdách opět souboje kolo na kolo v každém finále. Dokonce některé souboje se táhli celých 8 minut a atmosféra na Sokolovně byla úžasná. Zde musím zaznamenat i výkon Viktorky Šiškové, která ukazuje výrazné zlepšení závod od závodu v této sezóně a třeba v druhé finálovce dojela na druhém místě třináct sekund před Hankou. Viki super!  Franta nakonec startoval ve čtvrté finálovce a dokonce jednu jízdu i vyhrál. Mile mě překvapila i návštěva ogarů ze Vsetína, kteří s náma jezdili osmnáctky, jak na naší dolní škole tak ve vsetínské i pozděchovské tělocvičně. Uvidíme příští startovku.

Pauza na oběd nakonec ani nebyla, takže finálovka navazovala na další a právě pro dochvilnost jsme pátou rundu odjeli před šestou hodinou a v rychlém sledu se začala uklízet trať a chystat vyhlášení. Po vyhlášení jsem poděkoval za pomoc s tratí a pozval všechny na velké finále tohoto ročníku, který se uskuteční 20.4. na Sokolovně.

Za RC auta Vizovice Fanánek.