RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

7. ZVK 2023-2024

7. ZVK 2023-2024

Poslední závod naší devatenácté sezóny nám začal v pátek 19.4. stavěním tratě a nachystáním Sokolovny jak na závod, tak na celkové vyhlášení. Úderem páté odpolední začal tréninl, který se nesl v pohodovém rytmu. Někteří jezdci si sice stěžovali na přilnavost tratě, ale po vysvětlení, že koberec je vysátý a trať je zelená, šli na další baterku. Na tento warm-up se dojeli podívat jak to u nás jezdí i někteří závodníci, kteří jezdili ročníky ZVK ještě v Pozděchově a byli nadšeni, jak vlastně ty LCéčka jedou a co na tom jde vlastně všechno nastavit.

Pátek nám končil po půlnoci a mě jen chybělo nachystat poháry a tašky na vyhlášení a šlo se spát.
Sobotní závod 20.4.2024 začal standartně prezentací a objednáním jídla. O půl deváté jsem zavelel konec tréninku a šlo se na poslední rozpravu této sezóny.

Pro nováčky jsem zopakoval nějaké základní info našich závodů. Zdůraznil jsem čistotu jízdy,  ale i taky práci nasazovačů. Do tohoto závodu se přihlásilo celkem 39 jezdců, které jsme s mamkou rozdělili do sedmi skupin. První kvalifikační rozjížďka nám začala ještě před devátou hodinou,  takže už startem se nahnal nějaký čas, který bude potřeba na celkové vyhlášení sezony.

Kvalifikace vyhrál o pouhé tři sekundy před Radimem Šiškou Filip Rajdus a potvrdil svou formu v tomto ročníku. V kategorii Stock to byl Radim Lapiš, který byl v absolutním hodnocení na třináctém místě.  V rychlosti proběhlo přeskupení do finálových jízd.  V jedenáct hodin jsme startovali první finálovou jízdu. Opět byli jezdci rozřazeni do sedmi skupin maximálně po šesti jezdcích. Jak je u nás už standartně zvykem, nechyběly souboje v každé finálové skupině o pozici a jízda navazovala jízdou. Kolem půl druhé jsem udělal menší pauzu na tombolu, kde jsme losovali podle daných pozic při registraci. Tímto bych chtěl poděkovat všem našim sponzorům, kteří přispěli do tomboly.

Následně jsme se vrátili k finálovým jízdám, které končily o půl šesté a během pár minut se šlo na vyhlášení tohoto závodu. Trať se tentokrát neuklízela hned po dojezdu poslední finálovky, nýbrž po celkovém vyhlášení.

Vyhlášení proběhlo v  cuku letu a tento závod jsme ocenili aj cérky.

Následně se šlo na juniory ve Stocku, kde se hnedka při svém prvním závodě umístil na třetím místě Mikuláš Matyáštík, který jel s naším půjčovacím autem.

Juniory v tomto závodě ovládl Dominik Rajdus, který dostal za první místo pohár. Následovalo celkové pořadí v kategorii Stock, tuto vyhrál o tři kola Michal Havlík před Radimem Lapišem.

Dále následovalo vyhlášení juniorů v kategorii Open, tady s přehledem kraloval Adam Kužela, který taky dostal pohár za první místo. Poháry pro první juniory jsem zvolil hlavně z důvodu motivovat juniory ještě víc k lepšímu výsledku, tak snad se to příští sezónu povede.

Kategorii Open ovládnul Filip Rajdus, který potvrdil dominanci v této sezóně ZVK.

Po vyhlášení sedmého závodu byla menší pauza,  v příštím ročníku uděláme tombolu až než se spočítají celkové výsledky celého ročníku.  Gratulujeme všem zúčastněným 

Za RC auta Vizovice Fanánek Stodola.