RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

58. HIT

58. HIT se zpožděním!


 


     Nebylo síly ani moci, abych zdokumentoval tento poslední zimní závod. Byly i jiné než závodní aktivity, takže teď popíši moje dojmy.


     Všichni tři jsme se přihlásili do dvou kategorií. Ruda zadohraby 2WD a kategorii GT. Rudovi se nedařilo v GT kategorii. Neměl totiž žádné pořádné baterie (čtyřpak), tak se trápil a byl zklamaný. Od dalšího závodu se GeTéčka jedou na LiPolky 7,4V a 17,5 střídu (byl u mne a říkal, že už to má předělané a příští týden to půjdeme vyzkoušet na Reviku u nás ve Vizovicích. Je to plocha 33 x 16,5 metrů s jemným a rovným asfaltem. Mít tak sponzora – jezdilo by se tam, to by byla paráda. No a aby toho bylo vrchovatě, jel mu blbě i zadohrab (F103GT). Proč? Koupil si do něho lipolku 3000 mAh a ona je podstatně lehčí než NiMh buřt nebo Lipo 5000mAh, takže auto bylo hůř ovladatelné. I toto celkem odstranil a bude to předmětem dalších zkoušek na Revice.


     No a co my dva? Paráda. Já jsem dal Fanymu moji střídu 17,5z, a v mém autě se ocitnul Johnson 540! Fany si jízdu se střídou náramně užíval, zvláště ve štocích, kde se probojoval do Áčka. Zde si ti mlaďoši se čtyřkolkami nemohli jaksi na jeho dvoukolku zvyknout,. On totiž byl stejně rychlý jako oni.Tady bude dobré, když se podíváte na video z této skupiny. Fany jede s červenou plackou (Porsche 956B). Bude to ještě chvíli u nich trvat, že dvoukolka není nic podřadného. Myslím si, když 2WD osadí mechama na koberci, tak jim bude možná i ujíždět. V originál zadohrabech jsem jeli „béčko“ a to jsme si opět užívali. Fany dvakrát finálovky vyhrál a světe div se, já tu třetí s Johnsonem 540 vyhrál. Snad díky tomu, že Fanymu odešel pravděpodobně regulátor a Martin se mnou nechal tak trochu zaskočit. Myslím si, že tento motor pro mé gramlavé, stařecké ruky je to optimální, co může existovat! Pojedu ho dál.


     Otázkou v dohledné době bude, jaké podvozky jezdit, když výroba F103GT asi nadobro skončila. Já bych byl pro formulové podvozky a šířku kastle 200 mm. A jezdit ty široké mechy tak, jak jsou. Uvidíme, až skončí LeMans, kam se to pohne. Nebo budeme jezdit originál pankar?  I to je možnost. To ukáže letní sezóna GéTéček.


 


     Mějte se tak nějak „2WD“


 


 


Ahoj Fanán