RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

57. HIT

Tak vážení a milí,


 


už jsem přifrčel z 57. HITu, sice cosi opožděně, ale přece!


 


     Report za mne udělal Ajgor, výsledky byly na zlínských stránkách už v neděli v poledne. Podělím se s vámi o mé domy a postřehy.


 


     Určitě jste zjistili, že jsem se přihlásil do dvoukolek a do štoků. To samé udělal náš Fany a též ve štocích startoval i Šumachr, aby testoval ty jeho nesmyslné loukotě (SOREX 40) na zadní nápravě. Myslím si, že pokud se nás přihlásí na závod dvoukolek jedenáct a více, není co vymýšlet za kategorie. Nijak jsme se mezi sebou ani nedomlouvali, jak že pojedeme ty dvě skupiny, ale vyšlo to 7 + 7. Tedy silné „Á“čko a „Béčko“ nás „slabčáků“. Z béčka nikdo neprotestoval, že není v Áčku a obě skupiny si opravdu dobře zajezdili. Kéž by to bylo příště zase tak a možná i ve více lidech. (Chyběl Rajdus, R. Krejčí, Goluch a jiní). Dokonce i Roman Štalmach  si jízdy ve štocích pochvaloval. Mlaďoši – ti byli čtyři se čtyřkolkami a my tři s 2wd jsme si vůbec nepřekáželi, kdo byl pomalý, tak uhýbal. Byla to paráda!


     No náš Fany? Tomu se zdálo, že je s 21závitovým motorem jakýsi pomalý. No snad byl. Nebylo to motorem, ale více jak rok starými baterkami NiMH 3600mAh. Měl jsem svěřené dvoje lipolky na projetí a navíc jsem si koupil už svoje LiPolky i s nabíječkou, takže  Fany přepájel konektory a testoval zapůjčené LiPolky. Velmi si je pochvaloval. Bodejť by ne! Je to úplně jiný zdroj energie! S odstupem času, na konci týdne jsme ještě spolu řešili další vývoj a kam se budou ubírat naše dvoukolky. Fany dostane novou LiPolku, na další závod mu půjčím střídu.


     Já pojedu 17,5z. Mig 500 anebo Johnsona a to už v návaznosti na LeMans serii. Či-li Fany pojede LMP2 a já gétečka s Johnsonem! A v Otrokovicích to bude asi to samé – já Mig 500, Fany střídu! A velice mne lákají formule s motorem Johnson. Takže uvidíme 10.4. v Želechovicích. Jak to všechno bude vypadat. Zatím je jasné jenom to, že já pojedu zase dvě kategorie, abych si zajezdil. 3.4. se jede v Rychvaldě LeMans.No? Jak to bude, je ještě ve hvězdách. Ale budeme se snažit se tohoto klání určitě zúčastnit. Né že by to mělo až takovou budoucnost, ale chci tomu alespoň trošičku pomoci, aby se dvoukolky krystalizovaly!!!


 


 


 


                                                                                              Ahoj Fanán