Články

Jiří Šimek © 2007

Třetí závod V.ročníku ZVK je již minulostí...

Tady bych se chtěl omluvit všem nedočkavým čtenářům za opožděné zveřejnění, protože já i manželka jsme onemocněli.

Přihlášky po internetu dávaly tušit, že asi bude překonán počet přihlášených závodníků, ale chřipková epidemie byla proti. Takže se nás v neděli do 8 hod. prezentovalo celkem 25. Hned ráno se nám odhlásili dvě přihlášené čtyřiadvacítky. V kat. 1:28 (MiniZetka) jsme jeli jen tři – tento závod jsme výjimečně jeli na pořadí, protože nedorazilo poč. zařízení Robitronic.

Zde mohu konstatovat, že v tomto závodě vyhrál jasně a s převahou Tomáš Rajdus ze Šenova, celkem 3 body, druhý jsem byl já – 5 body (třetí finálovou jsem vyhrál díky tomu, že Tomovi „odešly“ baterky) a třetí s 9 body skončil nováček Tomáš Majer ze Zubří s Ivaverem. Já a Tom jsme jeli Kyosho – oba Hondu NSX.

První kategorie 1:18 4WD 5čl/180 motor se jela v pěti a všichni závodníci jeli zadokolky či-li 2WD. Ve druhém letošním závodě bylo pořadí:
1. já
2. Filip Chrástecký
3. Honza Ptáček.

Ve třetím závodě s převahou vyhrál Honza Ptáček 98 kol, druhý Ondřej Hrbáček 95 kol a až třetí já 91 kol, čtvrtý Staňa Ptáček 80 kol a poslední pátý nováček této kategorie Filip Chrástecký 46 kol. Tato kategorie je velmi vyrovnaná, takže uvidíme v lednu na čtvrtém -ZVKáčku.

O něco rychlejší je kategorie 2WD 4čl/300motor – vezmu to po řadě, ale od konce.
Šestý Jakub Šimurda až ze Zubří – ten se teprve hledá – 97 kol,
pátý Roman Havlík Vsetín – tomu se „jaksi nedařilo“, ale 105 kol není málo
čtvrté místo- letos poprvé přijel zkoušet i Ivo Kavánek ze Zlína, loňský vítěz toto kategorie, najel 107 kol – u něho jsem myslel, že bude na vyšších příčkách,
třetí místo Jirka Hrabec z Havířova 108 kol, Jirka odvedl dobrou práci a třetí místo má po zásluze,
druhý Petr Soukup ze Vsetína 111 kol – „dobrá práce“,
první místo jsem při vyhlašování výsledků v tělocvičně okomentoval slovy: “kde se objeví Karel Kratochvíl, tam je 1.místo v ohrožení“.A to se stalo i zde. Naposledy 2WD 4čl/300motor jel Karel před 2 roky na Vsetíně a tam taky ujezdil 1.místo. K tomu není co dodat.

Nejvíce obsazovaná kategorie je kategorie OPEN. Celkem 11 prezentovaných závodníků a skvělé souboje ve dvou skupinách.
11. místo – žák Jakub Šimurda 93 kol, jak jsem již řekl u kat.4čl/300 – ten se teprve hledá,
10. místo žák Filip Pykal z Olomouce jezdí za Vizovice – celkem 102 kol – pomalu se zlepšuje,
9. místo Martin Beníček z Nivnice jezdí Buggy 1:8 za ARC Slavkov – 102 kol. Martin více jak po roce oprášil svoji osmnáctku a věřím, že se bude zlepšovat,
8. místo Mira Křížek 110 kol, jel svůj standart a zjevně ho osmnáctky baví,
7. místo Fanánek Stodola – Vizovice 110 kol, věřím, že bude odvádět pro příští závody lepší výsledky, na mistrovství republiky v kategorii nad 12 let obsadil druhé místo a vyhrál soutěž o nejhezčí kategorii – více počtení na www.masters.cz
6. místo Libor Holub Ostrava 112 kol – jezdí nenápadně, ale úspěšně, Fany s ním bude mít jistě co dělat,
5. místo Tony Hybler z Dol.Němčí 116 kol, jezdí Buggy 1:8 za ARC Slavkov. Ctižádostivý jezdec, velký kliďas a určitě chce být výš!
4. místo žák Martin Kratochvíl z Havířova, jezdí za Vizovice - 121 kol. Jeho otec Karel ho vede k vyšším příčkám, navíc je to mistr republiky do 12 let. Tady mohu jen Martinovi poděkovat za dobrou reprezentaci Vizovic,
3. místo Tomáš Rajdus ze Šenova 122 kol, kde se Tom objeví, jede vždy naplno a o stupně na bedně,
2. místo vyjezdil Tomáš Brodský ze Vsetína – tento závod mu vyšel na 100%, najel 125 kol,
1. místo Karel Kratochvíl Havířov 128 kol, co k tomu dodat!? Karel je asi neporazitelný.

Počítání „náš Ouda“ odpočítal závod na 100%. Každý, kdo sem jezdí i ze vzdálených míst nebo měst má již svůj čip. Takže ho má po celý závod v autě, nic se nemusí přehazovat. Ti, kdož přijedou a čip nemají, tak jim ho za 50 Kč zapůjčíme na celý závod. Jeli jsme na koberci 18x9metrů, či-li na velkém a asi to tak již zůstane. Po rozjížďkách jsme navštívili „občerstvovací stanici“, podávali se utopenci s cibulí a chlebem.

Celkem jelo 7 žáků a všichni byli po zásluze odměněni výrobky z vizovické čokoládovny.

Sledujte internet, budou provedeny nějaké malé změny v termínech našich závodů, některé kolidují ze Šenovem.

Na závěr bych Vám všem chtěl popřát klidné vánoce, veselého Silvestra a hlavně zdraví pohodu v příštím roce 2009 a i ten kousíček závodnického štěstíčka, aby se nám všem na závodech dařilo