22.10.2011 LMS Ostrava, Varenská

Další díl LeMans série se konal ve velké hale MITALu v Ostravě. Nejet v tomto seriálu by bylo určitě škoda.

Cesta? Jak? tak? – před Příborem objí?ďka, nazpět jsme jeli po dálnici Ostrava Brno a? po Hranice n.Moravě.

Hala je prostorná, akorát mi vadilo, ?e se auta řídila z poměrně velké výšky. Z mého pohledu to bylo takové nezvyklé, nepřirozené – alespoň pro mne. Rozbalil jsem depo hned u dráhy. Času moc na trénink nebylo, ale já tady tyto tréninky nemusím neb jedu jedny gumy a ty po ránu nijak nedr?í.

Ve druhé rozjí?ďce končím předčasně. Rozpadl se mi disk, tedy střed disku. Měl jsem Fanyho čtyřicítkové obutí, ale měl jsem ještě zcela nové Sorexy i s disky. Ty jsem v m?iku nelepil a byl jsem nachystaný do třetí finálovky. Finálovky jedu v poslední skupině, jedeme tam všichni se sorexy, jako obvykle. Máme nejpomalejší auta.

V první finálovce 31 kol a třetí místo. Dobré! Druhá finálovka – po jedenácti kolech stojím. Závada? Vysypané, zcela na šrot zadní levé lo?isko. Vyměňuji i excentr, nebo? je celý hyn! Ve třetí finálovce se mi ze začátku jede jaksi „blbě“, jsem docela rychlý, ale první tři kola chybuji (ty byly nejhorší) a zbytek finálovky to doháním. Dávám zase 31 kol. No na tu bídu? No dobré. Zvykal jsem si i na nový, silnější motor 9,5 závitu oproti 17,5-ce! A je to docela znát, ?e rychlost je jiná, ?e auto je ?ivější. Po závodech mi došlo, ?e kdy? jsem pároval RC, kalibroval Combo, tak jsem zapomněl nastavit EXPO na řízení a to byla asi podstata těch chyb, co jsem dělal, hlavně při předjí?dění.

Po první finálovce (na 10 minut) jsem dobíjel 3900nAh. Po odjetí 11 kol ve druhé a odjetí třetí finálovky „jen“ 2900. Tak?e to lo?isko mne brzdilo!

Sorexy 40 vyhrál P.Jeremejko, Petr Macháček druhý. Toho jsem chtěl dnes porazit a vrátit mu tak Otrokovice, ale rozpadlé lo?isko mi to neumo?nilo. Tak?e na mne zbylo 3. místo a čtvrtý byl Ondra Macháček, kterého zradila ve druhé finálovce baterie. Ale i kdyby ji odjel, tak by mne asi neporazil. Nají?děl 2 x 23 kol, či-li se mu dnes nedařilo, jak by chtěl. Znám, jezdí rychleji. Šumachr skončil sice druhý, ale dnes jeho prioritou byla jiná kategorie, tak?e do pořadí nepromluvil. Určitě příští závod bude zase zajímavý a jiný, jak pro něho, tak pro mne. Chtěl jsem sice na příští závod vyměnit Combo za dvanácti závitové, ale přes noc jsem si to rozmyslel, nechám ho tam, to 9,5z. Bylo by zcela zbytečné dva závody před koncem seriálu laborovat s motorem!