RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

3.11.2012 Hole?ov buggy 1:10E

 

3.11.2012 - 1.XRAY CHALLENGE v Holešově

Tolik očekávaný závod. Očekávaný? Ano, abych řekl proč. No, přibyly dvě kategorie. Ta první – on – road 1:18! To tu u? kdysi bylo ( v ?elechovicích). Tra? pro osmnáctiny byla velká, kdo to přemotoroval, válel sudy, kdo ne, byl trapně pomalý! V ?elechovicích se to prostě neujalo. A v Holešově?! Myslím, ?e taky ne, jeliko? jeli jenom dva závodníci. Dali je do skupiny společně s Gétéčkama. Pavel Martinec ještě jak? tak? všem stačil uhýbat, ale Matěj Malík toho měl plné ruce, řekl bych, ?e i „plné brýle“. Nevím, jestli tito dva pojedou i příště. Zde by pasovala (a chybí) nějaká hobby kategorie. Takové auto jsem zaregistroval v týdnu na Domanského shopu. Je to, jak já říkám „čistokrevný hobík“ RTR-ko se vším všudy za 3500 Kč. Bude se to jezdit tak, jak to vytáhnete z krabice, nic víc a nic jiného. Za 3500 Kč to jede všem stejně rychle, či-li nedochází ke kolizím a řekněme si na rovinu 3.5 tisíce dát za první auto na zkoušku určitě není zase a? tak moc. Navíc na závodech, kde se to pojede, budou i ND. Kastle jednotná, Peugeot 207 rallye, či-li cup. Navíc prodejce Vám nastříkne dle vašich barevných představ i kastli. Tady bych řekl, ?e zde pro hobby kategorii je uděláno hodně. Vše uká?e čas, tak jako u YOKOMO GT.

Druhá novinka: kategorie buggy 2wd, 4wd a autobusy! Jeliko? buggyny jezdím přes léto ve Skřipově, tak nebylo pochyb do čeho se přihlásit. Neměl jsem ?ádné zkušenosti s buggy na koberci. Tak jak bylo auto nastavené z hlíny ve Skřipově, tak jsem ho chtěl jet. 9.5 závitu střída a „válel jsem sudy“. Vyměnil jsem i gumy a vše stejné. Tom Jedlička mi doporučil „polo?it“ oboje tlumiče a ty tlumiče navíc změkčit. Pomohlo to! Nebylo to sice ideální, ale dalo se s tím jezdit. Na trati tři skoky a jedna lavice 90°, pro začátek celkem dostatečné. Příště prý přibudou další a další.

Přihlášených nás buggyn bylo 7, finálovky nás jelo jenom pět. Skončil jsem poslední – pátý. Snad příště to bude lepší. Pro ty, kdo chtějí jezdit něco nového, vřele buggyny doporučuji!

Jinak ostatní kategorie vše při starém. Gétéčka, 1:10 open, super stock 9,5z a slibně se rozjí?dí TC start 17,5z. Jestli se „zvetí“ formule, je jen otázkou času.

90 prezentovaných závodníků je počet tak akorát. Končilo se v rozumnou dobu.

Snad příští závod bude pro mne lepší  co do jízdních vlastností buggyny. A u? se i těším, ?e nás v buggynách bude přibývat!

 

                                                                       Fanán