Město Vizovice
Vizovice

Poslední závod sezóny 2019-2020

Závěrečný závod sezóny 2019-2020

Poslední – sedmý závod sezóny 2019-2020 se jel 17.10.2021 na Sokolovně ve Vizovicích. Ano, to datum sedí, neb ze závodění nás vyřadil koronavirus!

Pojďme závodit. Měl jsem z obavy z malé účasti závodníků, ale opak byl pravdou. Bylo nás 25 a jeli jsme v pěti skupinách.

Podle výsledkové listiny na druhém místě skončil náš člen Radim Šiška, když dostal od prvního Filipa 12 kol a pak to už bylo celkem vyrovnané. Další překvápko: 6. místo Marka Kubaly, jedenáctý byl nováček Petr Sekula a čtrnáctý Vilém Augustýnek.Z nováčků musím pochválit všechny: Theodor Piska, Dominik Rajdus, Johanka Kubatá.

Celkové výsledky:

Hobby - 12 závodníků, slušná účast. Vyhrál Kryštof Kovář z našeho klubu systémem start cíl a nikoho nenechal na pochybách, že je v této katerogii král, i když jeho buggyna má již 6 roků.

Nová kategorie Stock s motory max. 3200kV se teprve rozjíždí, jeli celkem 4 závodníci –tedy jeden závodník a tři „dámy“. Počítám, že se „štoky“ budou rozvíjet neb střídavý motor oproti uhlíkovému má nesporné výhody, co se týká výdrže. Se stříďákem nejsou problémy!!

1. Fanán Stodola, 2. Hana Stodolová, 3. Terezka Kubatá, 4. Johanka Kubabá.

Uvidíme letos, kolik nás přibude.

Kategorie Open:

1. místo Filip Rajdus opět vítězí – už po páté za sebou rozdílem třídy a to způsobem start – cíl 300 bodů
  2. Radim Šiška – jezdí za Vizovice 290 bodů¨
  3. Fanánek Stodola Vizovice 286 bodů
  4. Jakub Černý RC Zlín 272 bodů
  5. Zdeněk Jahoda LC Racing 254 bodů – jezdí s buggynou LC12B1
  6. Michal Rajdus Tora team 243 bodů
  7. Marek Kubala junior JK Skřipov 243 bodů

A další místa a body jsou v celkové  tabulce.

Když se díváte do celkové výsledkové listiny,přemýšlíte, že byste se zúčastnili našeho závodění? Je možnost zkusit si zajezdit v sobotu při tréninku a odtud je jen malý krůček ke koupi svého auta.

RTR-ko se dá koupit se soupravou Turbo racing,, kde jde stáhnout i plyn. Já budu v sobotu testovat takovýto RTR model s rozvorem 186 mm. U vysílaček jsou tři varianty provedení. Mám tu nejvyšší možnost s LCD-éčkem, která má pamět na 15! modelů. Takže hurá do toho!! A není skoro o moc dražší, než se starou soupravou Batan.

V neděli 7.11. jedeme 1. závod nového již XVII. ročníku 2021-2022! Na sobotním tréninku bude nějaká buggyna na půjčování a i do nedělního závodu.

Nemusíte se bát vlítnout po hlavě do závodění. Kolem vánoc nás určitě zase přibude.

Teplota na Sokolce byla výborná, tedy bylo teplo. Nový kotelník se činí! Protože se všechno zdražuje, tak i my budeme za otop platit více, tak proto bylo zdraženo startovné!

Tak se přijďte podívat v sobotu navečer na trénink a v neděli na závod.