Staré články

Město Vizovice
Vizovice

Pátý závod ZVK

27.2.2010 ? pátý díl ?estého ročníku ZVK ? celkem 36 závodníků ? tak?e bě?ný průměr!

Kategorie 1:18 2WD 300motor/4čl:
1. Diblík Luká?, RC Vinohrady, 124 kol
2. Hájek Svatopluk, ALS Morava, 117 kol
3. Holub Libor, RC team Rychvald, 116 kol
4. Hrabec Jiří, RC auta Vizovice, 111 kol
5. Pazdera Miroslav, WIP RC Vsetín, 110 kol
Poprvé přijel Luká? Diblík a předvedl, ?e umí! Vyhrál rozdílem třídy! s modelem skalpel! Druhé místo mladého Svati Hájka jasně říká, ?e svojí dvoukolce s otcem vychytali ?mouchy? a závod od závodu je lep?í. Libor a Jura odjeli svůj standart a překvapil mne Mira Pazdera, který se zúčastňuje závodů jen sporadicky, ale umí!

14. Stodola Fanánek, RC auta Vizovice 71 kol
Opět jasný favorit vyhrál ? Karel Kratochvíl. První závod Luká?e u nás a hned druhé místo a to jel s dvoukolkou vlastní konstrukce. Čtvrté místo Tomá?e Rajduse svědčí o jeho jezdeckém umění. Stejný počet kol ujezdil Michal Jurčí s druhou dvoukolkou, která jela v opnech. Klobouk dolů! Z druhé poloviny na tom byl nejlépe Petr Sekula. Dvě nedojeté finálovky odsunuly Igora Vlahoviče a? na desáté místo. V této skupině je jasně vidět 1.-6.místo a7.-14.místo, kde boje mezi závodníky byly, jak se říká ?čumák na čumák?!

17. Kupský Jan, RC klub E.Junkové Zlín 83 kol
Zde kraloval Tom Brodský. Ten je někde asi z jiné planety! 2.-10.místo vyrovnaná skupina, 11-17.místo ? zde se bojovalo ?čumák na čumák?. Musím pochválit v?ech 17 závodníků za perfektně odjeté jízdy bez karambolů. Snad to byl odjetý nejlep?í závod ze seriálu i díky tomu, ?e závodníci byli rozděleni do tří skupin. Dalo by se říci, ?e zde ?policajt? nebyl ani třeba nebo ?e měl velice málo práce. Musím tu pochválit malého Filipa Rajduse za jeho výkon. Spokojený byl i jeho otec Tomá?. Druhého koho musím pochválit je Dominik Hru?ka, jel svůj první závod a nevedl si vůbec ?patně. Tento závod se nám celkově vydařil, i kdy? jsme končili o něco později díky třem skupinám v této kategorii.
Zde musím je?tě připomenout, ?e právě proběhnutá ?estihodinovka v Polné s modely 2WD, motor 280 a lipolky 2S natolik učarovala některým závodníkům, ?e se v Pozděchově bude jezdit samostatně od pří?tí sezóny, pokud jejich zájem přetrvá.

Musím také pochválit Ajgora za on-line přenos a videa. Celé se mu to povedlo na jedničku s hvězdičkou! Chválím i Sva?u Hájka za report jeho očima!

Tak zase pří?tě v Pozděchově (20.3.2010)