RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

Informace

Chcete získat členství v RC auta Vizovice o.s?

Co Vám mohu nabídnout a co Vás čeká v RC auta Vizovice o.s.?

- mimo jiné nabízím i to, pokud si člen sežene sponzora a ten mu poskytne finanční dar – tyto peníze ošetříme řádnou sponzorskou smlouvou RC auta Vizovice o.s.. Tyto peníze si může dotyčný člen vyčerpat všechny ve prospěch nákupu nové techniky, na benzin, na dopravu, na závody, zaplacení startovného. Bez řádné sponzor. smlouvy a razítka s IČO peníze nikdo od žádného sponzora nezíská.

- dále se bude volit výbor a revizní komise 5 + 3 lidé. Tady nabízím taktéž spolupráci a místa ve výboru a RK.

- každý člen se bude dle svých možností podílet na chodu o.s. – příprava a stavba trati před závody a likvidace trati po závodech.

Stáhnout přihlášku (prihlaska.doc) do o.s. RC Auta Vizovice.

Chcete si pořídit něco většího než osmnáctinu? Pak by to mohl být Monster truck 1:8

Již dlouho jsem přemýšlel, co jezdit jaro-léto-podzim, aby byla změna (trochu kraválu a taky toho smrádku) a časem padla volba na Monster trucky 1:8. Pro toto rozhodnutí „hrálo“ několik faktorů.

U rodinného domku, ve kterém bydlím, je velká zahrada, na které jsem „vybudoval malý buggydrom“ pro 1:18. Ale časem z toho sešlo (bylo málo času a on roady 1:18 mi zabírají hodně času a prakticky se do provozování BD nikdo nechtěl zapojit – každý chtěl jen jezdit.

Cenově dostupné monster trucky v obchodech u obchodníků jsou, takže si stačí jenom vybrat. Moje volba padla na Savage X a to z několika důvodu: podvozek Savage X je jeden z nejpropracovanějších za ta léta výroby. Další důvod byla dostupnost náhr. dílů. Tomáš Rajdus, který Savage také prodává, má tyto náhradní díly, má i tuningové díly. Plastové ND jsou velice levné. Navíc jezdí na závody monster trucků. Je též pořadatelem mnoha akcí, kde se monstr.trucky jedou! Další podmínkou, kterou jsem si kladl, bylo odjetí závodů v blízkém okolí (vzdálenost cca do 100 km). Do tohoto okruhu se vejde velmi úspěšný Skřipov u Opavy, Ostrava Č.louka u T. Rajduse a závody MT Cen ve Frýdku- Místku. Neměl bych zapomenout ani na Březí u Mikulova.

Po celkem krátké době jsem zjistil, že Savage X se dá celkem snadno rozmontovat, což je také velké plus tohoto podvozku na závodech.

Další a nespornou výhodnou je, že tato velikost 1:8 jezdí všude, takže ho můžete předvádět kamkoliv dojedete. Jedná se mi totiž taky o to rozšířit čl. základnu v naší o.s. RC auta Vizovice.

Toto je zhruba vše, proč jsem se rozhodl jít do monster trucků a věřím, že tato volba byla správná.

Časem Vám na těchto stránkách napíši, jak jsem se „savíkem“ začínal, co se mi na podvozku pokazilo, co jsem ulomil a jaké jsou úskalí v provozování tohoto podvozku v rukou amatéra a hlavně, jak s ním závodím.

Pokud byste na internetu hledali něco o „sevičích“, tak v odkazech jsou nějaké adresy, které mi též pomohly při rozhodování si „ho“ pořídit.

Na Vaše případné dotazy jsem Vám ochoten odpovědět na telefonu 577452860, pokud možno po 20 hod. nebo na e-mailu: stodolova.hana@seznam.cz.

Tímto článkem Vám dávám najevo, že hledám další zájemce o monster trucky z blízkého okolí ke spolupráci a na závody.