RC Auta Vizovice z.s.
Pravidla
Soutěže
Články
Staré články

Město Vizovice
Vizovice

Seriál ZVK

Z historie jsme se dostali do současné podoby ZVK. Pokud jsme si my závodníci vybudovali takového ježdění s RC auty, bylo by škoda v tomto započatém díle nepokračovat.

Soutěžní i stavební pravidla jsou na jiném místě. Jen stručně o pravidlech.

Jezdíme se zmenšenými modely aut 1:18 (rozvor podvozku 1150, šířka 110 mm, karosérie libovolná i barevné provedení je dle vkusu závodníka).

Pohon modelu obstarává el. motor řady 280 a Lithium-polymerová nabíjecí baterie 7,4 voltu. V dnešní době LiPol baterie jsou na běžném trhu!

Modely jsou rozděleny do tří kategorií:

  • 2WD 280 motor/7,4V (dvoukolky)
  • 4WD 280 motor/7,4V (čtyřkolky)
  • kategorie OPEN – či-li volná kategorie co se týká motorů, baterie 7,4V

Struktura vlastního závodu je asi taková:
Na závod se elektronicky přihlásíte přes počítač. V den závodu je tělocvična již připravená, otvírá se v 7 hod.  Od té doby můžete začít trénovat, můžete si nastavovat model na danou trať. Musíte se také zaprezentovat do závodu a současně projdete techn. kontrolou, zda máte patřičný model do patřičné kategorie.

Jakmile začne závod, jedou se dvě pětiminutové rozjížďky o postavení na startovním roštu pro finálové jízdy! (ze dvou rozjížděk se počítá lepší nájezd kol za 5 minut jízdy). Finálové jízdy se jedou celkem čtyři, každá na 10 minut jízdy. Nejhorší finálovka se škrtá, u zbylých tří se sečtou kola a dojezdové časy a tím vznikne pořadí  pro všechny závodníky!

Letošní již 7. ročník ZVK svědčí o popularitě mezi závodníky. Zúčastňuje se ho v průměru 35 závodníků z celé Moravy! Celková návštěvnost čítá přes 60 zúčastněných závodníků za seriál sedmi závodů!

A cena takovéhoto modelu? Tak to se přijeďte raději podívat na samotné závody. Určitě zde pochopíte, že Vámi vložené peníze do modelu se Vám několikrát vrátí. Budete mezi stejně „potrefenými“, najdete si zde určitě mnoho přátel.
 

A zde je pár odlišností od jiných závodů.

Na našich závodech nemáme bufet! Pokud si jídlo zapomenete vzít s sebou, nevadí, v sobotu dopoledne je otevřený místní obchod. Pokud jsou závody v neděli, musíte si pro jídlo zajet buď do Vizovic – prodejna Albert (otevřeno od 7 do 20 hod.), nebo Koruna 7 – 12 hod., nebo druhým směrem jet na Vsetín, kde je na kraji města Lidl, pak Kaufland, Interspar. Všechny otevřeny od 8 do 20 hod.

V tělocvičně nejsou stoly a ani židle, takže tyto si musíte vzít z domova!

Další věcí, která je nutná a to nejenom na našich závodech, je vhodná domácí obuv na přezutí v tělocvičně. Pokud zjistím v tělocvičně jakékoliv bláto a vyšetřím pachatele, bude nemilosrdně diskvalifikován. Ve Vašem zájmu si poučte děti, že pokud se půjdou proběhnout ven, musí se přezout.

Přespání v tělocvičně z pátku na sobotu, popř. pokud jsou naše závody až v neděli, tak i ze soboty na neděli, (sobotní závod HIT v Želechovicích) – cena za osobu a noc je 35 Kč. Pro ty, kteří by nechtěli spát v tělocvičně, je možnost přespat přímo v obci Pozděchov v místní ubytovně nebo ve Vizovicích. Tyto noclehy si musíte objednávat individuelně!

Zde je pár tipů:
www.revika.cz
www.penzion-sokolovna.cz
www.penzion-vizovice.cz
www.senkvizovice.cz
www.sweb.cz/york.cafe

Případné další dotazy a podněty jsme ochotni řešit na tel. 605482324.

Motto našich závodů:

Jezdíme pro radost a proto jsme stále v pohodě!